У токамаку отримали першу плазму, підтвердивши завершення будівництва та початок експлуатації установки, повідомляють розробники.
Китайська компанія Energy Singularity, що працює у сфері термоядерної енергетики, побудувала перший високотемпературний надпровідний токамак. Установка “HH70” розташована в східному районі Шанхая і стала також першим у світі надпровідним токамаком, побудованим приватною компанією.
Розробники планують продемонструвати, що токамаки необов’язково мають бути гігантськими і дорогими. Згідно зі звітом CGTN, HH70 менший і дешевший за наявні пристрої. У токамаку використовується магнітна система, виготовлена з високотемпературного надпровідного матеріалу REBCO.
Матеріал являє собою тонкі стрічки з оксиду рідкісноземельного барію і міді, які можна виробляти у великих масштабах і, отже, його дешевше закуповувати. Крім того, компанія стверджує, що вона може створювати термоядерні установки об’ємом приблизно в 50 разів меншим за наявні токамаки.
Продуктивність термоядерних реакторів вимірюється з використанням значення Q – відношення енергії, що виробляється, до вхідної, необхідної для підтримки реакції. Наразі найвище значення Q, отримане від токамака, становить 1,53. Energy Singularity має намір побудувати токамаки зі значенням Q, що дорівнює 10. Компанія планує побудувати токамак наступного покоління до 2027 року і завершити демонстрацію своєї технології до кінця десятиліття.
Токамак – це посудина у формі пончика, яка магнітними полями утримує плазму, щоб її температуру можна було підвищити і відтворити умови термоядерного синтезу. За надзвичайно високих температур атоми водню зливаються, утворюючи гелій, і виділяють велику кількість енергії як побічний продукт.
Стаття У Китаї побудували перший у світі високотемпературний надпровідний токамак з’явилася спочатку на Цікавості.
#Китаї #побудували #перший #світі #високотемпературний #надпровідний #токамак
Source link