Учені помітили одну дивину у галактик навколо Чумацького Шляху

Uncategorized

Астрономи з’ясували, що система супутникових галактик Чумацького Шляху унікальна порівняно з аналогічними галактичними системами. Магелланові Хмари – найбільші супутники нашої галактики – можуть бути ключем до розгадки.

Астрономи пролили світло на незвичайну природу системи супутникових галактик Чумацького Шляху. Вчені виявили, що найбільші з них – Велика і Мала Магелланова Хмара – дивно самотні, незважаючи на те, що подібні системи в інших галактик зазвичай мають більше супутників.

Астрономи досліджували 101 галактику, за розмірами і масою схожу з нашою, і проаналізували 378 галактик-супутників. З’ясувалося, що кількість супутників варіюється від 0 до 13 на кожну батьківську галактику, що приблизно відповідає даним по Чумацькому Шляху. Однак наявність таких великих супутників, як Магелланові Хмари, мала б означати більшу кількість галактик-супутників. В інших галактик, що володіють хоча б одним великим супутником, таких як Магелланові Хмари, спостерігається більше сусідів. Якщо ж великих супутників немає, їхня система загалом бідніша на супутникові галактики.

Одним із можливих пояснень вчені називають те, що Магелланові Хмари були захоплені гравітацією Чумацького Шляху відносно недавно – приблизно 3 мільярди років тому. До цього моменту наш галактичний дім не міг би привернути багато яскравих супутників, виходячи з тенденцій, які спостерігають астрономи в інших галактичних системах.

Також дослідники зазначають, що чим ближче супутникова галактика розташована до своєї батьківської, тим менше шансів на утворення нових зірок. Це пов’язано з впливом випромінювання від Чумацького Шляху та вибухами наднових, які “здувають” газ, необхідний для зореутворення. Більшість супутникових галактик нашої системи занадто тьмяні, що пов’язано з відсутністю активного формування зірок через близькість до Чумацького Шляху.

Дослідження аналогічних галактичних систем показали, що такі тьмяні супутники, як у Чумацького Шляху, мають бути більш ізольованими. В іншому разі їхня взаємодія з іншими галактиками могла б спровокувати спалахи зореутворення.

Однак згідно зі Стандартною космологічною моделлю, у Чумацького Шляху має бути більше супутників, ніж ми бачимо. Куди зникли зниклі галактики, поки що залишається загадкою, але астрономи сподіваються, що подальші дослідження допоможуть наблизитися до відповіді.

Результати дослідження прийняті до публікації в The Astrophysical Journal.

#Учені #помітили #одну #дивину #галактик #навколо #Чумацького #Шляху

Source link

Оцініть статтю