В Іспанії виявили ще одну печеру з палеолітичним мистецтвом (фото)

Uncategorized

Іспанські археологи зробили чергове значне відкриття на північному сході країни, виявивши нову печеру з монументальним мистецтвом верхнього палеоліту. Вік знайдених зображень оцінюють у 12-14,5 тисячі років. Ця знахідка була висвітлена в статті, опублікованій у Journal of Archaeological Science: Reports.

Промальовування гравірованого зображення з печери Сіманіа-Гран, Miriam Salas-Altes et al. / Journal of Archaeological Science: Reports, 2024

Верхній палеоліт залишив по собі багату спадщину у вигляді монументального мистецтва. Найдавніші зразки цього мистецтва були знайдені в Індонезії та датуються приблизно 45 тисячами років. Однак найбільша кількість таких пам’яток зосереджена у Франко-Кантабрії, регіоні, що охоплює північ Іспанії та південь Франції. З ХІХ століття тут було виявлено сотні печер з різноманітними розписами та гравіруваннями. Подібні пам’ятки за межами цього регіону є рідкістю. Наприклад, у Росії відомі лише три такі печери.

Місцезнаходження та план печери Сіманіа-Гран,Є Miriam Salas-Altes et al. / Journal of Archaeological Science: Reports, 2024

Міріам Салас-Альтес з Університету Ровіра і Вірхілій разом зі своїми іспанськими колегами повідомила про виявлення нової пам’ятки з творами монументального мистецтва верхнього палеоліту. З 2019 року вчені проводили розкопки в печерному комплексі Сіманіа-Град, розташованому в Каталонії. У 1970-х роках тут були знайдені кістки та зуби неандертальців, які жили понад 49 тисяч років тому. У вересні 2020 року один з учених помітив на стінах печери потенційні стародавні зображення, що й стало предметом дослідження.

Miriam Salas-Altes et al. / Journal of Archaeological Science: Reports, 2024

Усі знайдені твори розташовані на стінах західної галереї печери Сіманіа-Град. Галерея має розміри приблизно 26,3 метра в довжину, 7,4 метра в ширину та висоту склепіння 3,3 метра. Археологи виявили 14 плям червоної фарби діаметром від 0,3 до 0,7 сантиметра. Інші зображення були гравірованими. Наприклад, на одній зі стін знайдено малюнок з кількох ліній і дуги розміром 5,2 на 7,1 сантиметра. На протилежній стіні було виявлено зображення з прямих і кривих ліній розміром 17,8 на 23,6 сантиметра.

Дослідники припускають, що ці твори належать до епохи верхнього палеоліту. Хоча датування подібних пам’яток є складним завданням, порівняння з іншими печерами дозволило визначити вік зображень у межах від 12 до 14,5 тисяч років, що відповідає мадленській культурі.

Стаття В Іспанії виявили ще одну печеру з палеолітичним мистецтвом (фото) з’явилася спочатку на Цікавості.

#Іспанії #виявили #ще #одну #печеру #палеолітичним #мистецтвом #фото

Source link

Оцініть статтю