Вчені виявили найстаріші льодовикові відкладення

Uncategorized

Найстарші в світі льодовикові відкладення знаходяться на території сучасної Південної Африки 2,9 млрд років тому.

Згідно з новим дослідженням, найстаріший льодовик у світі ховається недалеко від золотих копалень Південної Африки. Льодовиковим відкладенням, які проаналізували вчені, 2,9 млрд років. Результати дослідження опубліковані в журналі Geochemical Perspectives Letters.

Для свого дослідження вчені вивчили родовища сланцю і проаналізували зразки керна з польових ділянок на північному сході Південної Африки. Вони є частиною супергрупи Понгола — послідовності вулканічних і осадових порід, які з’явилися в мезоархейську епоху — від 3,2 до 2,8 млрд років тому.

«Ми виявили добре збережені льодовикові відкладення недалеко від золотих копалень Південної Африки, — розповів співавтор дослідження Ілля Біндеман, професор ізотопної геохімії і вулканології Орегонського університету. — Це одна з небагатьох областей, які залишаються досить недоторканими і незмінними з моменту формування ранньої Землі».

Для дослідження вчені зібрали зразки осадових порід в поле з Каапвааль Кратона — древньої скелі на південному сході Південної Африки. У ній геологи виявили відкладення супергрупи Понгола. Також вони проаналізували зразки керна з того ж регіону. Їх надала гірничодобувна компанія AngloGold-Ashanti. У цих зразках вчені виявили найстаріші у світі відомі льодовикові морени. «Це уламки, які залишив льодовик, коли поступово танув і скорочувався», — пояснюють автори дослідження.

Морени — геологічні відкладення, накопичені глетчерним льодом. Тип льодовикових відкладень, створений безпосередньо льодовиком.

#Вчені #виявили #найстаріші #льодовикові #відкладення

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар