Величезна смуги нової рослинності простяглася на 2000 км в південноамериканських Андах (фото)

Uncategorized

Дослідження, проведені фізиками та географами Кавендішської лабораторії Кембриджського університету, виявили масштабні зміни рослинності в Андах Перу та Чилі. Ці зміни можуть мати серйозний вплив на екологію та екосистеми регіону. Смуга позеленіння простяглася на 2000 км по західному схилу Анд. Вона з’явилася всього за 20 років.

Позеленіння Анд. Hugo Lepage, Cavendish Laboratory

Дослідження, проведені фізиками та географами Кавендішської лабораторії Кембриджського університету, виявили масштабні зміни рослинності в південноамериканських Андах, які можуть мати серйозний вплив на екологію та екосистеми регіону. Смуга позеленіння була відзначена на західному схилі Анд на величезній смузі, що простягнулася на 2000 км.

Аналізуючи супутникові дані за останні 20 років, дослідники лабораторії Кавендіш у Кембриджі вивчили зміну рослинності вздовж тихоокеанського узбережжя Перу та Північної частини Чилі. Цей регіон відомий своїми унікальними та нестійкими посушливими та напівзасушливими умовами.

Аналіз показав, що в деяких районах спостерігається позитивний ріст рослинності, який називається «позеленінням», а в інших — негативні тенденції, які називаються «побурінням». Не дивно, що на зміни рослинності впливають такі фактори, як розвиток сільського господарства та міст або зміна практики землекористування.

Але дослідження виявило величезну ділянку західних схилів Анд, на якій за останні 20 років відбулося значне позеленіння. На цій ділянці, що простягається від Північного Перу до Північного Чилі і має протяжність близько 2000 км, з плином часу значно збільшується рослинність. Тенденція до озеленіння змінюється залежно від висоти над рівнем моря, причому різні типи рослинності зустрічаються на різних висотах.

Як відбувається позеленіння Анд

Смуга позеленіння https://www.mdpi.com/2072-4292/15/14/3628

Дослідницька група, що складається з математиків, географів, біологів та ґрунтознавців, використовувала супутникові знімки 2000-2020 років для спостереження за зміною рослинності в цьому районі з часом. Вони нанесли на карту 450 точок даних і розробили математичну модель для усунення випадкових варіацій (наприклад, похмурих днів) і сезонності, і використовували статистичний аналіз, щоб переконатися, що аналізуються тільки ділянки зі значною тенденцією.

Для перевірки отриманих даних дослідники провели численні спостереження на місцевості і підтвердили свої цифрові моделі.

“Ми почали з локальної ділянки, щоб вивчити вплив гірничих робіт на місцеву рослинність”, – говорить Юстас Барнс, географ з групи фізики навколишнього середовища Кавендішської лабораторії, яка керувала дослідженням. — “Ми побачили, що місцевість зеленіє, а не коричневіє. Ми збільшили масштаб і зрозуміли, що інші райони також зеленіють. Коли ми вирушили перевірити це на місцевості, все підтвердилося».

Крім емпіричного спостереження самої смуги озеленення, дослідників вразили її дивні особливості.

Небезпечне позеленіння, яке не можна зупинити

Висотне позеленіння змінить характер харчування річок і забезпечення території Перу водою https://www.mdpi.com/2072-4292/15/14/3628

“По — перше, смуга піднімається в міру просування на південь: від 170-780 м на півночі Перу до 2600-4300 м на півдні Перу”, – пояснив Барнс. — “Це суперечить здоровому глузду, оскільки ми очікували б зниження температури поверхні як при русі на південь, так і при збільшенні висоти над рівнем моря”.

Ще більш дивно, що ця величезна смуга позеленіння не збігається з кліматичними зонами, в той час як тенденції позеленіння і побуріння в прибережних пустелях і високих Андах цілком відповідають кліматичним зонам.

“На півночі Перу смуга позеленіння в основному лежить в кліматичній зоні, що відповідає жаркій посушливій пустелі”, — говорить співавтор роботи Уго Лепаж. – “Коли ми скануємо смугу на південь, вона піднімається вгору і опиняється в основному в жаркому посушливому степу і, нарешті, перетинає його і опиняється в холодному посушливому степу. Це не відповідає нашим очікуванням, заснованим на кліматі цих регіонів”.

Результати цього дослідження мають далекосяжні наслідки для навколишнього середовища. Хоча точні причини і наслідки такого позеленіння невідомі, будь-яка значна зміна в рослинності обов’язково позначиться на екосистемах і навколишньому середовищі.

“Тихоокеанський схил забезпечує водою дві третини території Перу звідси ж надходить і велика частина продовольства для Перу”, – говорить Барнс. – “Така швидка зміна рослинності, неминуче позначиться на управлінні водними ресурсами та плануванні сільськогосподарських робіт”.

“Це попереджувальний знак, як канарка в шахті. Ми нічого не можемо зробити, щоб зупинити зміни такого масштабу. Але знання про це допоможе краще планувати майбутнє”, — підсумував Лепаж.

#Величезна #смуги #нової #рослинності #простяглася #на #км #південноамериканських #Андах #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар