Зміна клімату впливає на життя океанів. Це своєю чергою робить ситуацію ще гіршою.
Якщо у Світовому океані сповільняться течії, то накопичення вуглекислого газу в атмосфері Землі збільшиться. Це з ‘ясували фахівці з Массачусетського технологічного інституту. Кліматологи провели розрахунки, які показали серйозну загрозу для екології.
Як зазначили вчені, вода на нашій планеті поглинає вуглекислий газ. Однак дослідники дізналися, що у зв’язку зі зміною клімату течії стануть повільнішими. Це означає, що зміниться швидкість руху в замкнутій системі, яка дає змогу обмінюватися воді на поверхні океану і на глибині. Такі зміни в свою чергу знизять кількість заліза, необхідного для існування фітопланктону. Це мікроорганізми, які знаходяться на поверхні та поглинають вуглекислий газ за допомогою фотосинтезу.
Кліматологи проводили дослідження, щоб перевірити, як вплине навмисне додавання заліза в океани. Виявилося, що це не призведе до збільшення кількості фітопланктону. Залізо в такому вигляді не може розчинитися через природні обмеження. Тому люди не зможуть виправити нестачу речовини, якщо течії сповільняться. Через це фітопланктону стане менше, і, відповідно, він поглинатиме менше вуглекислого газу.
Згідно з новим дослідженням, на швидкість течій вплине і танення полярних льодовиків. Згідно з кліматичними моделями, швидкість кругообігу води впаде приблизно на третину. За словами вчених, це може не тільки знизити обсяги поглинання вуглекислого газу, а й може спричинити його викид в атмосферу. Це значно прискорить глобальне потепління. Дослідники наголосили, що пом’якшити наслідки зміни клімату можна, якщо знижувати шкідливі викиди, пов’язані з діяльністю людей. Вони вважають, що не можна покладатися тільки на природні процеси, які протікають в океанах. Учені додали, що діяти потрібно зараз, щоб виграти час у боротьбі із забрудненнями.
#Вуглекислого #газу #атмосфері #стане #більше #чому #причина
Source link