Якби остання самка черепахи вижила, вона відкладала б по сто яєць на рік.
Гігантська черепаха Янцзи (Rafetus swinhoei), найбільша у світі прісноводна черепаха і один з найбільш зникаючих видів на Землі, практично приречена на вимирання. Останню відому самку винесло на берег у В’єтнамі.
Рафетус Свайно (Rafetus swinhoei) — вид черепах сімейства Трикоготні черепахи. Видову назву дано на честь британського натураліста Роберта Свайно. Загальна довжина карапаксу досягає 109 см, ширина 160 – 200 см, вага до 200 кг. Спостерігається статевий диморфізм: самки крупніше самців. Голова досить велика і широка.
Самку черепахи довжиною близько 1,5 м і вагою 93 кг виявили мертвою на березі озера Донг Мо в ханойському районі Сон Тай. Причина смерті досі невідома, повідомляє в’єтнамський новинний сайт VNExpress.
Цю конкретну самку гігантської м’якої черепахи Янцзи виявили тільки в жовтні 2020 року. У той час не було відомо про існування інших особин. Повідомляється, що остання відома самка цього виду померла після невдалої спроби штучного запліднення в зоопарку Сучжоу в Китаї в квітні 2019 року.
Коли мертву черепаху виявили, захисники природи сподівалися, що вона належала іншій невідомій самці. Але тепер експерти підтвердили гірші побоювання екологів.
«Це та ж сама особина, за якою ми спостерігали в останні роки, — заявив Тім Маккормак, директор Програми по збереженню азіатських черепах в Індо-М’янмі. — Це справжній удар».
Відома кількість гігантської м’якотілої черепахи Янцзи в цей час складає всього два самці. Експерти заявили, що якби самка вижила, вона могла б «відкладати по сто і більше яєць на рік».
#Вид #гігантських #черепах #приречений #на #вимирання #останню #самку #знайшли #мертвою
Source link