У вівторок, 23 липня 2024 року, на Сонці стався найпотужніший спалах поточного циклу активності зірки.
Класифікований як X14, спалах майже вдвічі перевершив за силою травневий спалах класу X8.7, який спричинив полярні сяйва далеко на півдні нашої країни та в інших регіонах. На щастя, цей найсильніший за останні роки спалах стався на зворотному боці Сонця, що вберегло нас від його наслідків.
Спалах 23 липня супроводжувався вражаючим корональним викидом маси (КВМ) – хмарою плазми і заряджених частинок, які можуть порушити роботу радіозв’язку на Землі і супутників, аж до їхнього ушкодження і сходження з орбіти через розширення атмосфери під впливом сонячного вітру. Оскільки спалах стався на зворотному боці Сонця, викид КВМ пішов у порожнечу.
Якби гігантська сонячна пляма, що викликала спалах, була спрямована до Землі, то нас вразила б геомагнітна буря, що перевершує за силою травневу. Полярні сяйва могли б бути видні далеко на півдні. З іншого боку, це могло б призвести до пошкодження енергетичної та іншої інфраструктури планети, що вкрай небажано для нашої індустріальної цивілізації. Сонячне збурення викликає рух магнітного поля Землі, що, своєю чергою, індукує постійні струми в довгих металевих конструкціях – рейках, трубопроводах, лініях електропередач. Це створює критичне навантаження на електронне та електричне обладнання, збільшуючи ризик аварій.
#Випадковість #врятувала #Землю #від #найпотужнішого #сонячного #спалаху #відео
Source link