Висотний готель на березі Південного Бугу будуватимуть у Хмельницькому: що каже влада

Обласні новини


У Хмельницькому – черговий скандал навколо майбутнього будівництва, цього разу – у прибережній зоні Південного Бугу. Після затвердження тиждень тому меж прибережної захисної смуги річки, хмельничани вчора помітили початок будівельних робіт на березі річки в небезпечній, як їм здалося, близькості до води. У соцмережах почали активно обговорювати цю тему, нарікаючи на те, що “ця влада зіпсувалася, час нести іншу”. А потім в коментарі прийшов заступник Хмельницького міського голови.

Коротко про рішення сесії щодо затвердження меж прибережної захисної смуги річки Південний Буг від першої особи – міського голови Олександра Симчишина:

У цій зоні господарська діяльність обмежена – заборонене капітальне будівництво, розорювання земель, садівництво, городництво, зберігання і використання пестицидів, добрив, влаштування сміттєзвалищ. Звісно, ми враховуємо вже існуючу забудову. Це 100-метрова захисна зона від урізу води, має загальну площу понад 650 гектарів. Це має бути місце для відпочинку, зелена зона, де можна буде облаштовувати парки, сквери, спортивні та дитячі майданчики. До слова, з 2016 року жодної земельної ділянки в цій зоні під будівництво ми не виділили!!!

Останню фразу варто запам’ятати. Згодом пояснимо, чому.

Отож, вчора у соцмережах з’явився такий допис хмельничанина Юрія Білоусова:

А поки одні люди протестують з картонками, інші – воюють, ховають, допомагають протидіяти, в хмельничан знову крадуть зелені території. Так зване “Співоче поле”, приємна оаза практично дикої природи в центрі міста поблизу річки. Нещодавно міська рада прийняла якусь програму захисту річки Південний Буг, затвердили межі прибережної захисної смуги річки, 100-метрова захисна зона від урізу води загальною площею понад 650 гектарів. Сьогодні встановлюють блоки для паркану, ламають чагарники, і можна припустити щось погане. Тут від блоків до берега – 65 кроків. Ба більше, інколи здається, що річку невдовзі візьмуть в колектор, а зверху побудують якийсь ТРЦ. У таких випадках якось всередині все стискається від люті та безпорадності. Може це і є ота жаба, що давить.

Від таких новин навіть у колись лояльних до влади хмельничан, схоже, урвався терпець. Зокрема, відомий хмельницький блогер Олександр Зорян відреагував так:

Зробив репост, але зроблю і допис. Я не знаю, коли будуть наступні вибори до міських рад. Але я точно знаю, що робитиму усе, щоб теперішня команда не потрапила в наступну раду. Це передозування владою. Це вседозволеність. Це “війна все спише”. Мер перетворився на менеджера по закупці дронів за народні гроші. Мафи, хуяфи, Шанхай. Будують усі де хто може. І це накипіло ще до того, як я побачив ці фото. Хлопці, ви були інші. На жаль, ви зіпсувалися. Наймемо інших. На фото зелена зона біля Епіцентру. Поки що зелена.

Власне, фото, як ілюстрація того, про що йдеться.

У коментарях під дописом хмельничани пишуть:

Так це ж ще років 7-8 тому цю ділянку під готель з аукціону розіграли.

І тут благими намірами дорога в чийсь “рай”. Чому так кажу, бо згідно земельного кадастру https://kadastr.live/parcel/6810100000:03:008:0013 це землі з цільовим призначенням “Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування. По факту мало б бути це: Культурно-просвітницькі заклади – заклади, культурно-мист. комплекси, картинні галереї, філармонії, музеї, б-ки. Але не думаю що хтось під час війни це почав би будувати…

Все ж інша ділянка. 6810100000:03:008:0020. Там дійсно готель. Проект ще в 21 році розроблений, а в 22 пройшов експертизу.

Якщо перейти за посиланням, можна знайти інформацію про те, що запланували зводити на березі Південного Бугу (Нове будівництво апартамент-готелю з вбудованими приміщеннями за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 9/2) та про замовника (ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ЗОЛОТА СЕРЕДИНА”)

Що відомо про ТОВ “Золота середина” за даними Опендатабот:

Що відомо про керівника ТОВ – Руслана Токалюка:

Що передбачає “клас наслідків СС3“:

  • СС3 – Об’єкти з серйозними наслідками. Цей клас охоплює будівлі та споруди п’ятої категорії складності, для яких важливі максимальні заходи безпеки і надійності.

До будівель і споруд класу СС3, як правило, слід відносити (з-поміж іншого):

  • житлові, громадські або багатофункціональні будівлі заввишки понад 100 м

Отож, йдеться про чималу будівлю (у коментарях пишуть про 17 поверхів), яку планують звести в безпосередній близькості до води на досить невеликій території (0.076 га).

Коли пристрасті навколо обох дописів розгорілися не на жарт, у коментарі прийшов Микола Ваврищук, заступник Хмельницького міського голови і написав таке:

Сьогодні сам помітив будівництво і був там. Земельна ділянка надана в оренду за результатами прозорого аукціону під готель ще в, здається, 2016 році. (Це саме той момент, на який вище ми радили звернути увагу, оскільки в дописі міського голови також йдеться про 2016 рік. Але, можливо, міський голова та його заступник говорять про різні періоди одного року?) Містобудівна документація пройшла всі експертизи і повністю відповідає усім нормам. Будівля не потрапляє в прибережну смугу, не заходить ні на сантиметр в затверджену міською радою прибережну зону і повністю відповідає відстані згідно Водного кодексу. Це повністю законне будівництво і ніяк прибережну смугу не порушує. Паркан ближче до річки є тимчасовий, погоджений лише на період будівництва. Забудовник забов’язався після завершення будівництва не просто відновити ту зону, а зробити нормальний громадський простір.

На уточнення, що саме мається на увазі під “нормальним громадським простором” Микола Ваврищук відповів, що “мова йде про спортивну і паркову зону”.

Скориставшись можливістю, хмельничани поставили низку питань заступнику міського голови. на деякі з них він відповів:

На папері вони всі такі правильні і хороші, що можна геморой лікувати, якщо тими паперами підтиратись.

Паньство, ну не можна територію біля Дитячого світу віддати під ригальні столики, в дендропарку дати будуватись, в парку Чекмана. Хто хоче – найде 1000 можливостей, хто ні – 1000 причин. Ці всі розмови «то до нас», то «після нас», то «не ми». А які спроби були щось змінити? Ну всі ж все знають, хто що робить. Ну робіть. Але ж трохи треба мати совість щоб думаючі Хмельничани не почували себе обісцяними. Чи ні? З повагою.

Ви ж розумна і думаюча людина. Але почитали щось в телеграм каналах і зразу емоції зашкалюють, висновки робляться без наявної і повної інформації. Зроблю окремий допис по Дендропарку. І по Чекмана теж. Щоб розʼяснити. З повагою.

Та я розумію пояснення. Але ви навіть палки в колеса не старались ставити. Так само, як і задіювати такі ж механізми як ті, які задіюються, коли комусь треба виділити землю і дати добро. Я без підтексту. Але ви не боретесь. Наводить на думки. А якщо боретесь – міняйте смм-ника

Микола Ваврищук, В такому разі є одне важливе запитання. Вам підпорядкована вся будівельна гілка в міській раді. Той момент, що всі керівники управлінь з будівельної гілки є В.О. – то окреме запитання. Мене цікавить, конкретно, Управління з питань ДАБК. Так от, там керівник роками в статусі В.О. Яка функціональна роль данного управління в структурі міської влади Хмельницького? Чому це управління так і не взяло у ДІАМу право проводити контроль в тергромаді по об’єктах СС1 та СС2? Це ж дозволило б краще захищати інтереси громади міста, а не постійно кивати в бік столиці…. А так ми маємо ціле управляння без повноважень, яке має штатний розпис та фінансування з бюджету міста, але не здатне реагувати на порушення оперативно.

Розповідаю. Ми вже 2 роки в судах з ДІАМ за повноваження. І зайшли у них через те, що листи, звернення і прохання, які надсилалися постійно, не працювали. Виграли першу інстанцію, апеляцію, тепер касація. Довго, нудно, але боремося за повноваження.

Тобто, всі необхідні умови, зазначені в “чек-листі” ДІАМУ вже виконали, а вони не передають повноваження і не утворюють окремого відділу з свого боку? Цікаво.

А десь можна відкрито побачити, де саме буде розміщено готель і яка відстань до річки?

Фото або візуалізації не маю. Але ділянка має лише 10 сотих і розміщена біля дороги, прямо біля вʼїзду на паркінг, де шлагбаум встановлений.

Більше 10к метрів квадратних громадськості на 8 сотках землі…. Цікавий проект. Єдине що, не бачу в системі ще дозволу на будівельні роботи. Може, погано дивився. Бо, якщо його ще немає, то питання відповідності нормативні в частині цивільного захисту може стати в повний зріст.

То за планом так і буде будуватися готель чи все-таки ЖК? І хто може запевнити в тому, що громадський простір не буде сформований з бетону та металу ? Оскільки наразі це виключно жива природа, яка повністю задовольняє всіх оточуючих. Завітайте туди з ранку на схід сонця і ви самі переконаєтесь, що це дуже не оправдана затія – дозволяти будівництво в такому місці(( Хоч, з ваших слів і все законно

я там довгий час жив, тому знаю те місце добре. Дозвіл виданий вже 7 років тому на готель. Простір, який тимчасово огороджений, має бути відновлений але з благоустроєм (спортивним і парковим).

7 років тому Хмельницький очолювала також ваша команда і мером також був Симчишин, тому не потрібно робити такі посили в минуле, не шукайте не потрібних виправдань

Сподіваємося на найкраще. Але найближчі 3-4 роки руйнування природи та шумного будівництва, тому поки приємного мало. Я гуляю в тому парку майже щоденно і такі справи викликаю обурення. Оскільки це не така і велика територія, яку варто псувати новобудови, на яких просто хтось був буде заробляти. Тому обʼєктивно побудова робиться не з цілями покращити громадський простір, а з цілями заробітку, що в принципі теж може бути, хоч з відсутніми моральними принципами.

Маємо той випадок, коли законно, але не в інтересах громади. таке собі воно рішення. сподіваюся, що хоча б місто гарно заробило на тому аукціоні

в інтересах громади, також, розвивати будівництво, виробництво і т.п. Бо це економіка, робочі місця, податки. Готель – це непогана річ для міста. Тим більше, що площа ділянки лиш 10 сотих і на великій ділянці поруч буде зроблений хороший благоустрій НЕ міськими коштами, а підприємця.

Подивимось, якщо що, то повернемося до усього того, що тут наобіцялося

Власне, на цьому можна зупинитися та чекати, поки навколо майбутнього будівництва з’явиться паркан, а на ньому – паспорт об’єкту. Тоді історію можна буде продовжити.

Читайте також: В історичній частині Хмельницького планують збудувати готельний комплекс

Хмельницький міський голова пояснив, чому будівництво готелю у парку ім. Чекмана є законним

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook



Source link

Оцініть статтю