Згідно з новим дослідженням, сучасні люди виникли після складної історії змішання предків, принаймі, на двох різних, але тісно пов’язаних еволюційних гілках.
Сучасні люди можуть походити від двох або більше генетично різних гілок. Вони розкололися, але продовжували час від часу змішуватися в Африці. Дослідники виявили, що в той час, як ці генетично різні гілки розділилися, люди в кожній з них продовжували час від часу змішуватися.
В рамках нового дослідження вчені проаналізували сучасні геноми людини з південної, східної і західної Африки. Біологи використовували недавно секвеновані геноми 44 членів південноафриканської групи, відомої як Нама. Нама є членами народу кхо-сан, які володіють винятковим рівнем генетичних варіантів, відмінним від інших сучасних людей. Можливо, їх предки, давно відділилися від предків інших сучасних людей.
Дослідження показало, що сучасні люди в Африці можуть походити від двох або більше генетично різних потоків, які розділилися, але чиї особини продовжували час від часу спаровуватися.
Приблизно від 120 000 до 135 000 років тому одна популяція відокремилася і стала предками Нама. Проте, до цього генетична мінливість, яка спостерігається у H. sapiens, передбачає, що наш вид складався з двох або більше генетично різних людських популяцій, які схрещувалися протягом сотень тисяч років.
Однак дослідники підкреслили, що відмінності між цими древніми групами були «майже такими ж незначними, як між сучасними людськими популяціями».
Наш вид, Homo sapiens, з’явився в Африці понад 300 000 років тому. Перші представники сучасних людей почали залишати Африку, принаймі, 194 000 років тому. За межами континенту вони іноді вступали в зв’язок зі своїми нині вимерлими генетичними «родичами», такими як неандертальці і денисівці, чиї предки покинули Африку задовго до того, як це зробили сучасні люди.
#Виявилося #сучасні #люди #виникли #після #схрещування #двох #різних #груп #Африці
Source link