Як росія дискредитує Україну за допомогою фейкових відео: добірка тижня | Новини Хмельницького “Є”

Обласні новини


Російські пропагандисти дискредитують українців в Польщі через фейкові відео

Російські пропагандисти продовжують створювати фейкові відео для дискредитації України.

Фейк про залучення поляків до роботи у ТЦК

Деякі телеграм-канали почали тиражувати відео нібито від імені фандрейзингової платформи United24. В ролику стверджується, що до грудня цього року 70% представників ТЦК та СП становитимуть громадяни Польщі.

Наразі, як вказується у відео, буцімто 47% військовослужбовців ТЦК є поляками, які підписали контракт з Міністерством оборони України. Така «ініціатива», як зазначається у ролику, начебто обумовлена протидією корупції під час мобілізаційних заходів в Україні і спрямована на підвищення ефективності роботи ТЦК.

Як пише “Укрінформ”, це фейк.

Таке відео не публікувалося на жодному з офіційних ресурсів платформи United24. Крім того, відсутні й офіційні заяви українських та польських посадовців щодо служби громадян Польщі у ТЦК та СП.

Сам ролик пропагандисти «склеїли» із рандомних кадрів з Інтернету, які не стосуються «масової служби поляків» у ТЦК. До прикладу, фото з шевроном Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яке використали пропагандисти, з’явилося в мережі наприкінці минулого року.

Фейк про вбивство українця поляком з Інтернаціонального легіону

В соціальних мережах стрімко поширюється сюжет нібито виробництва Euronews про трагічну історію, яка сталася в Польщі. У ролику йдеться про те, що польський військовий з Інтернаціонального легіону буцімто вбив свою дружину та її коханця-українця, потім підпалив власну квартиру та скоїв самогубство, пише видання “Стоп Фейк”.

Однак, ця новина — цілковита вигадка. По-перше, пропагандисти сфабрикували сюжет Euronews на цю тему. Такого ролика немає ні на сайті, ні у жодній з соціальних мереж видання. Раніше сайт “Є” ye.ua писав чим справжні сюжети Euronews відрізняються від російських підробок: вони монтуються з оригінальних кадрів з дикторською начиткою. Водночас, поширюваний ролик — це нарізка стокових кадрів з музичним супроводом. Крім того, новина про побутове вбивство на тлі ревнощів в Польщі не відповідає звичному редакційному контенту на Euronews, де зазвичай повідомляють лише про значимі для Європи та світу події.

Такими новинами російські пропагандисти вчергове намагаються принизити українських біженців за кордоном та погіршити польсько-українські взаємини.

Фейк про мільйон мобілізованих військових до лав КНДР

Фактчекерський проєкт “По той бік новин” розповідає про те, що низка медіа повідомили, що “Північна Корея мобілізувала 1,4 мільйон добровольців”. Заголовки можуть різнитися, але в кожному разі всі пишуть про доконаний факт. Але це маніпуляція.

Дехто прикривається авторитетом західних ЗМІ. Хоча навіть якщо взяти той же Reuters, який масово цитують, то ми побачимо, що вони пишуть дещо про інше.

Адже “Північна Корея повідомляє про 1,4 мільйона охочих вступити до армії на тлі напруженості з Півднем”.
Ніякої мобілізації в заголовку немає. Єдине джерело цієї інформації — це Корейська центральна інформаційна аґенція.

Уже самого цього факту достатньо, щоб поставити під сумнів всі публікації про це. А якщо вже й цитувати, то саме аґенцію (бо більше ніхто про це не повідомляв). І робити це слід вкрай обережно.

Якщо перекласти з корейської, то отримаємо такий заголовок: “Приблизно 1,4 мільйона молодих студентів по всій країні подають петиції про вступ до Народної армії або звільнення з військової служби”. Знову ж таки — про мобілізацію не йдеться.

Заголовки видань в абсолютній більшості — некоректні, оскільки про проведену мобілізацію не йдеться.

“Навіть з точки зору логіки повідомлення про те, що за такий короткий строк “північнокорейську армію поповнили 1,4 мільйона осіб” видається сумнівним. Згадаймо, як така ж авторитарна росія ледве впоралася з мобілізацією 300 тисяч громадян”, – зазначають фактчекери.

Крім того, в Північній Кореї не вперше роблять такі заяви. Торік державні ЗМІ повідомляли, що 800 тисяч її громадян добровільно приєдналися до армії для боротьби проти Сполучених Штатів.
Також у 2017 році писали, що майже 3,5 мільйонів робітників, членів партії та солдатів добровільно зголосилися служити.

За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень Північна Корея має 1,28 мільйона активних солдатів і близько 600 000 резервістів, а також 5,7 мільйонів резервістів Робітничо-селянської Червоної гвардії серед багатьох неозброєних підрозділів.

Як росія просуває дезінформацію про Україну на заході

Американський телеканал NBC News на своєму сайті опублікував статтю про російську дезінформаційну кампанію, спрямовану на підрив підтримки України в західних країнах і вплив на громадську думку у США.

Серед основних тез статті – поширення фейкових відео та матеріалів для просування дезінформації про війну в Україні, а також дискредитації американських політиків.

Деякі матеріали досягли величезної американської аудиторії й окремих політичних діячів.
Крім того, російська операція впливу включає пропагандистську діяльність через незалежних, на перший погляд, американських агентів.

Центр протидії дезінформації зазначає, що росія є найактивнішою зовнішньою загрозою для виборів 2024 року, за словами американських чиновників.

Експерти побоюються, що подібні кампанії можуть формувати громадську думку, підриваючи довіру до демократичних інститутів і впливаючи на політику США.

Варто зазначити, що кремль через подібні кампанії продовжує активно втручатися у внутрішні справи західних країн для підриву підтримки України та впливу на політичні процеси в ключових державах-партнерах України.



Source link

Оцініть статтю