Законопроєкт Національного банку, який спрямований на регулювання карткових переказів, впливатиме лише на обмежену кількість транзакцій
Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю Укрінформу.
«Обмеження не стосуватимуться 99% безготівкових операцій, які здійснюються кожним із нас щодня. Йдеться лише про певні аномальні операції, які використовуються торговцями наркотиками, нелегальними спиртом та тютюном, а також представниками нелегального грального бізнесу для здійснення протиправної діяльності. Це великі злочинні „бізнеси“, які намагаються залучити до своїх схем багатьох фізичних осіб», — сказав він.
Читайте також: Топ-5 платників податку на прибуток у банківській сфері — Гетманцев
Гетманцев пояснив, що 99% безготівкових операцій населення є типовими.
«Але, напевно, нетиповою є операція, коли пенсіонер на свою картку збирає гроші від 100 незнайомих людей. На жаргоні злочинців це називається „дропер“, коли пенсіонер віддає свою картку мовби „в оренду“ і за невеличкий відсоток акумулює на ній надходження від невідомих людей, а потім перекидає ці кошти злочинцю», — пояснив Гетманцев.
Гетманцев додав, що законопроєкт Нацбанку, коли він буде готовий, публічно обговорюватиметься і фінансовий комітет «ухвалить зважене комплексне рішення».
Нагадаємо, раніше Данило Гетманцев заявляв, що більше половини української економіки функціонує в тіні. Найактивніше в чорній і сірій зоні працює сфера торгівлі.
Цей сектор значною мірою покладається на контрабанду, особливо коли мова йде про обіг підакцизних товарів, таких як бензин, тютюнові вироби та алкогольні напої. Корупція також спричиняє великі втрати для державного бюджету, підкреслюючи глибокі проблеми в системі управління та контролю.
Також ми писали, що за підсумками 2022-го, в перший рік після повномасштабного вторгнення рф, в Україні побільшало мільйонерів, принаймні про це свідчать декларації громадян.
Загалом у 2023 році українці подали 266 тисяч декларацій про майновий стан та доходи, отримані у попередньому році. Сума задекларованих прибутків склала 174,92 млрд грн.
Водночас на 16% (або на 2863 особи) за підсумками 2022 року зросла кількість декларацій на суму понад 1 млн грн. Їх подали 12 374 мільйонерів.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Для українців пропонують ввести «податок на розкіш» — бюджетний комітет Ради
Податок на нерухомість зростає: кого зачепить найбільше
Майбутнє спрощеної системи оподаткування, податок на прибуток, реформа податкової: Мінфін пояснив Нацстратегію доходів
Prompt
#Які #карткові #перекази #будуть #обмежуватись
Source link