Пропозиція до нового закону Європейського Союзу, яка спрямована на запобігання матеріалам сексуального насильства над дітьми, фактично порушить шифрування
Євросоюз незабаром планує ухвалити нові правила, які передбачають масове сканування цифрових повідомлень, у тому числі зашифрованих.
Зокрема уряди ЄС розглянуть зміни до законодавства, спрямовані на виявлення матеріалів сексуального насильства над дітьми (CSAM). Голосування визначить, чи матиме пропозиція достатню підтримку для просування вперед у законотворчому процесі ЄС.
В разі ухвалення закону буде впроваджена система «модерації завантажень». Вона сканує всі цифрові повідомлення користувачів, включаючи зображення, відео та посилання.
Водночас кожна служба, необхідна для встановлення цієї технології моніторингу, має запитувати дозвіл на сканування ваших повідомлень. В разі незгоди користувач більше не зможе ділитися зображеннями чи URL-адресами.
Читайте також: Українці не будуть платити за роумінг в ЄС: президент підписав закон
В чому суперечність такого підходу
Цікавим є те, що закон одночасно схвалює та відхиляє наскрізне шифрування. Спочатку в ньому підкреслюється, що це є «необхідним засобом захисту фундаментальних прав», але потім йдеться, що такі служби можуть «ненавмисно стати безпечними зонами, де можна ділитися або поширювати матеріали сексуального насильства над дітьми».
Пропоноване рішення полягає в тому, щоб залишати повідомлення широко відкритими для сканування, але без шкоди для рівня конфіденційності, який пропонує наскрізне шифрування. Це передбачає, що нова система модерації може досягти цього шляхом сканування вмісту ваших повідомлень перед тим, як програми, такі як Signal, WhatsApp і Messenger, зашифрують їх.
Президентка Signal Мередіт Віттакер вже заявила, що програма припинить роботу в ЄС, якщо правила стануть законом, оскільки це «фундаментально підриває шифрування», незалежно від того, сканується воно перед шифруванням чи ні.
Вас може зацікавити: Євросоюз створить систему контролю за Telegram — що зміниться
Якщо закон отримає підтримку, розпочнуться переговори між парламентом, Радою та Комісією ЄС для формування остаточного тексту закону. Але навіть маючи підтримку з боку урядів ЄС, прихильники контролю над чатами все одно можуть мати проблеми з його просуванням.
Низка організацій, у тому числі Electronic Frontier Foundation, Center for Democracy & Technology і Mozilla, вже підписали спільну заяву, в якій закликають ЄС відхилити пропозиції щодо сканування вмісту користувачів. Також десятки членів парламенту написали до Ради ЄС, щоб висловити свій протест щодо пропозиції.
Нагадаємо, Європейський Союз оштрафував компанію Apple на 1,8 млрд євро ($1,9 млрд) за перешкоджання чесній конкуренції. В свою чергу Apple оскаржує штраф. Виробник iPhone подав позов до Генерального суду ЄС у Люксембурзі з вимогою скасувати рішення.
Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:
Творці TikTok запустили нову неанонсовану соцмережу в Google Play
Google працює над ШІ, що може озвучувати відео
У Telegram зʼявився сервіс для знайомств на блокчейні TON
За матеріалами The Verge
Prompt
#ЄС #планує #ввести #обовязкове #сканування #всіх #повідомлень #користувачів
Source link