Ґрунтовне розслідування очікує на 4 державні підприємства з постачання та розподілу газу. Найбільші газові компанії західних областей: Хмельницькгаз Збут, Вінницягаз, Збут, Чернівцігаз збут, Кременецьке Управління з постачання та реалізації газу.
Фахівцями антимонопольного комітету України, розпочато розслідування, попередньо повідомлено що з листопада 2020 року по січень 2021року тариф на блакитний носій був значно завищений порівняно з цінами конкурентів.
З 1 серпня 2020 року для населення відкрився ринок газу. Дана функція дає довільний вибір постачальника блакитного палива для кінцевого споживача. Але на даний час тільки 15% споживачів змінили постачальника газу. Нажаль споживач не розуміє як , і для чого змінювати постачальника. Також споживач не має змогу проаналізувати вартість газу та його доставку у різних компаніях, і тому для того щоб зробити вибір .
У чому ж зараз основна проблема, ринку блакитного палива ?
У наших західних сусідів ситуація стабільна тільки від того, що створені енергетичні біржі на яких ціна визначається балансом попиту та пропозиції.
Для жителів Хмельниччини вартість газу на 90% складається з вартості його закупівлі, також додається ціна транспортування , зберігання, робота сервісів з обробки інформації, друк платіжок, і інші витрати безпосередньо компанії постачальника. До вашої вартості газу додається також і націнка яку встановлює постачальник.
Звичайно теплоносій має і сезонні коливанні ціни.
На сьогодні ми імпортуємо Європейське блакитне паливо, а купівля українського теплоносія штучно обмежена. Питання чому українці не можуть купувати газ видобутий в Україні залишаються відкритими.