Завищений тариф на газ ?

Обласні новини

Ґрунтовне розслідування очікує на 4 державні підприємства з постачання та розподілу газу. Найбільші газові компанії західних областей: Хмельницькгаз Збут, Вінницягаз, Збут, Чернівцігаз збут, Кременецьке Управління з постачання та реалізації газу.

Фахівцями антимонопольного комітету України, розпочато розслідування, попередньо повідомлено що з листопада 2020 року по січень 2021року тариф на блакитний носій був значно завищений порівняно з цінами конкурентів.

природні газ

З 1 серпня 2020 року для населення відкрився ринок газу. Дана функція дає довільний вибір постачальника блакитного палива для кінцевого споживача. Але на даний час тільки 15% споживачів змінили постачальника газу. Нажаль споживач не розуміє як , і для чого змінювати постачальника. Також споживач не має змогу проаналізувати вартість газу та його доставку у різних компаніях, і тому для того щоб зробити вибір .

У чому ж зараз основна проблема, ринку блакитного палива ?

У наших західних сусідів ситуація стабільна тільки від того, що створені енергетичні біржі на яких ціна визначається балансом попиту та пропозиції.  

Для жителів Хмельниччини вартість газу на 90% складається з вартості його закупівлі, також додається ціна транспортування , зберігання, робота сервісів з обробки інформації, друк платіжок, і інші витрати безпосередньо компанії постачальника. До вашої вартості газу додається також і націнка яку встановлює постачальник.   

Звичайно теплоносій має і сезонні коливанні ціни.

На сьогодні ми імпортуємо Європейське блакитне паливо, а купівля українського теплоносія штучно обмежена. Питання чому українці не можуть купувати газ видобутий в Україні залишаються відкритими.

Оцініть статтю