Мешканець Старокостянтинівської громади Іван разом з дружиною організували виробництво крафтових сирів завдяки ветеранському гранту з підтримки родинного бізнесу учасника бойових дій. Допомагають подружжю двоє найманих працівників.
Грант на суму 500 тисяч гривень Іван отримав, звернувшись до служби зайнятості. Ветеран каже: розвивати бізнес наразі складно, адже енергоносії дуже дорогі. Однак чоловік має свої пропозиції, як полегшити життя бізнесменам-початківцям, яким держава має допомагати.
“Зменшити ціну бензину, дизпалива, газу, тому що такі ціни, що воно дуже важко зараз. Електроенергія по 4.32, а для підприємців вона захмарна. Все воно лягає на собівартість і зрештою кожна людина платить за це”.
У грантових програмах можуть брати участь не тільки учасники/учасниці бойових дій чи ветерани/ветеранки, а й їхні дружини або чоловіки, розповів журналістам Суспільного директор обласної служби зайнятості Віталій Бандирський:
“Багато сьогодні заявок є щодо отримання гранту урядової програми “Грант для ветерана”. За поточний рік 28 учасників бойових дій отримали грант для започаткування чи розвитку підприємницьких ініціатив. Також члени сім’ї, один з подружжя також можуть скористатися цією програмою. 28 дружин чоловіків – учасників бойових дій також отримали грант від служби зайнятості”.
За словами Віталія Бандирського, для учасників бойових дій і ветеранів діють і інші програми. До прикладу, програма навчання й підвищення кваліфікації.
“Ми вже понад рік працюємо за експериментальним проєктом щодо навчання учасників бойових дій в центрах профтехосвіти державної служби зайнятості, яких на сьогодні є вісім. 131 учасник бойових дій уже пройшов навчання”.
Ще одна програма – “Ваучер для підвищення конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці”. Таких ваучерів за 9 місяців року видали 41 учаснику бойових дій. Всі вони мають можливість підвищити кваліфікацію або отримати другу вищу освіту. Вартість ваучера – 30 тисяч 280 гривень. Вона покриває вартість навчання в навчальних закладах України, які мають ліцензію Міністерства освіти”.
Загалом, у 2024 році 700 учасників бойових дій та ветеранів звернулися у Хмельницький обласний центр зайнятості за послугами.
Автор: Тетяна Новак
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook