Вчені показали прототип манжети з передавальною і приймаючою котушками, видимими зверху і знизу.
Будь то пацієнти з дегенеративними захворюваннями або космонавти в умовах невагомості, деяким людям необхідно контролювати виснаження м’язів. Новий натільний пристрій допоможе в цьому.
Нині єдиний дійсно точний засіб вимірювання розміру і обсягу м’язів в певних частинах тіла це клінічні обстеження, включаючи такі технології, як МРТ. Під керівництвом аспіранта з електротехніки та комп’ютерної інженерії Алліанни Райс група вчених з Університету штату Огайо розробила меншу, менш дорогу і зручну для пацієнтів альтернативу. Зовні натільний пристрій мало чим відрізняється від звичайної манжети для вимірювання артеріального тиску.
Воно являє собою дві електричні котушки, зроблені з провідних ниток, які вшиті в тканину, що розтягується зигзагоподібним візерунком. Одна з них служить передавачем, а інша — приймачем. Важливо відзначити, що розмір петлі, утворений кожною котушкою (коли пристрій намотується на кінцівку), залежить від обсягу м’язів.
Прототип пристрою. Фото: Університет штату Огайо
«Ми подаємо струм на передавальну котушку, що змінюється в часі, який створює магнітний потік на передавальній котушці. Потім магнітний потік індукується на приймальні котушки, і цей потік індукує напругу на приймальні котушці, яку ми можемо виміряти, — пояснює Райс. — Індукований магнітний потік залежить від площі поперечного перерізу котушок. Таким чином, у міру збільшення кола кінцівки загальний магнітний потік і напруга на приймальні котушки також будуть збільшуватися».
Дотепер пристрій тестувався на надрукованих на 3D-принтері формах для ніг, наповнених яловичим фаршем, щоб імітувати литковий м’яз людини середнього зросту. Виявилося, що він точно виявляє невеликі зміни загального розміру кінцівок і здатний вимірювати втрату м’язової маси до 51%. Як тільки інструмент допрацюють, його можна буде підключити бездротовою мережею до додатка, який буде записувати і передавати показання пацієнтів постачальникам медичних послуг.
Нещодавно дослідники опублікували в журналі IEEE Transactions on Biomedical Engineering статтю про дослідження, проведене за підтримки НАСА, в співавторстві з професором Асімінією Кіурті.
#революційний #пристрій #для #пацієнтів #та #космонавтів
Source link