Китайський космічний телескоп «Сюньтянь» планують запустити в 2024 році. Його розробили, щоб перевершити «Хаббл» НАСА.
Китай готує великий проект, який не тільки доповнить національну програму астрономічних досліджень, але посприяє використанню комплексу космічних станцій країни.
Космічний корабель називається «Сюньтянь» (Xuntian), також відомий як Китайський оглядовий космічний телескоп (Chinese Survey Space Telescope, CSST). Назву «Сюньтянь» можна дослівно перевести як «огляд неба» або «огляд небес».
Телескоп буде приблизно з автобус, а його запуск запланований на наступний рік. Він оснащений головним дзеркалом діаметром два метри. Цей ультрафіолетово-оптичний космічний телескоп повинен знаходитися на одній орбіті з китайською космічною станцією «Тяньгун». Номінальний термін служби обсерваторії становить 10 років.
«Сюньтянь» покликаний перевершити космічний телескоп НАСА та Європейського космічного агентства «Хаббл». Цей великий орбітальний комплекс повинен знаходитися на орбіті поруч з китайською космічною станцією, де його можуть час від часу ремонтувати тайконавти.
Лінь Сіцян, заступник директора Китайського пілотованого космічного агентства, заявив, що орбітальна обсерваторія «Сюньтянь», зробить прорив в області космології, темної матерії і темної енергії, галактики Чумацький Шлях і інших сусідніх галактик, зореутворення і еволюції, а також екзопланет.
Телескоп з високою роздільною здатністю буде проводити оглядові спостереження в глибокому полі площею 17 500 квадратних градусів, а також — точні спостереження за різними типами небесних тіл. «Сюньтянь» оснащений камерою з розрішенням 2,5 млрд пікселів.
Очікується, що в наступному році «Сюньтянь» виведуть на навколоземну орбіту на ракеті Long March 5B. Він зможе отримувати панорамні зображення Всесвіту з високою роздільною здатністю, що мають приблизно теж просторове розрішення, що і космічний телескоп «Хаббл». Однак поле зору «Сюньтяня» в 300 разів більше, ніж у телескопа НАСА і ЄКА. Поле зору — це область неба, яку телескоп може бачити одночасно.
У торішньому інтерв’ю китайському державному інформаційному агентству Сіньхуа Лі Ран, науковий співробітник системи скорочення наукових даних CSST, використовував аналогію з візуалізацією стада овець, щоб розповісти про можливості CSST.
«Хаббл може бачити вівцю, але CSST бачить тисячі, і все з одним і тим же розрішенням», — підкреслив він.
#Новий #китайський #телескоп #буде #разів #потужніший #від #Хаббла
Source link