Акції техкомпаній можуть обвалитися: Bank of America

Лайфхаки

Неймовірне зростання акцій технологічних компаній у 2023 році може закінчитися на тлі рецесії, застерігає Bank of America

Финансы спад

Фото: motionarray.com

Bank of America попереджає, що тривала позитивна динаміка акцій технологічних компаній може добігти кінця. Зазначимо, лише за останній рік індекс Nasdaq зріс на 18%. Однак він може зіткнутися з серйозними проблемами через майбутню рецесію. Очікується, що Федеральна резервна система, продовжить підвищувати відсоткові ставки.

Вплив рецесії

Стратег Bank of America Майкл Хартнетт відомий тим, що точно передбачив ринковий спад минулого року. Зараз він запевняє, що рецесія може серйозно вплинути на кредитну і технологічну галузі, подібно до фінансової кризи 2008 року. Це може різко зупинити стрімке ралі їхніх акцій.

Величезний приплив інвестицій

За даними Bank of America, всього за тиждень інвестори вклали 3,8 мільярда доларів в акції технологічних компаній, що є найвищим рівнем з грудня 2021 року. Значний прибуток сектора у 2023 році та ажіотаж навколо технологій штучного інтелекту, прикладом якого є поява ChatGPT, залучили інвесторів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США можуть оголосити дефолт: причини та наслідки

Вражаюче зростання на тлі похмурих перспектив

Індекс Nasdaq Composite зріс на 18% з початку року завдяки таким компаніям, як Meta Platforms та Nvidia, зростання яких становило 96%. Ці виняткові показники досягнуто, попри песимістичні прогнози для економіки США, з побоюваннями щодо кредитної кризи, спричиненої крахом регіональних банків.

Очікування технологічних компаній

Інвестори технологічних компаній очікують, що кампанія Федерального резерву щодо підвищення процентної ставки сповільниться, що пішло б на користь сектору. У зв’язку з тим, що інфляція знизилася з чотирирічного максимуму, більше ніж 90% трейдерів вважають, що центральний банк утримається від підвищення вартості запозичень у червні. Це очікування дозволяє компаніям позичати гроші за фіксованою ставкою, покращуючи їх майбутні грошові потоки та оцінки.

Чому вони можуть бути не праві

Майкл Хартнетт із Bank of America застерігає від надмірного оптимізму щодо майбутніх підвищень ставок. Він вважає, що Федеральна резервна система, яка поставила собі за мету збити інфляцію до цільового рівня 2%, навряд чи припинить підвищувати відсоткову ставку найближчим часом. Все тому, що зараз інфляція наближається до 5%, що набагато більше від цільового показника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За матеріалами businessinsider.com

Prompt
#Акції #техкомпаній #можуть #обвалитися #Bank #America

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар