Археологи знайшли гребінь, зроблений з людського черепа (фото)

Uncategorized

Британські археологи виявили щось надзвичайно моторошне – гребінь для волосся, вирізаний з людського черепа. Однак навряд чи ним розчісували волосся…

MOLA

Як повідомляє Live Science, вчені з музею Лондонської археології виявили моторошний гребінь під час археологічних розкопок в селі Бар-Хілл, Кембриджшир.

Предмет, який отримав назву “гребінець Бар-Хілла”, є одним з 280 000 артефактів, знайдених в регіоні в період з 2016 по 2018 рік. Гребінь датується залізним віком і, за підрахунками дослідників, йому не менше 2000 років.

Дослідники не виявили на зубах гребеня слідів зносу. Ймовірно, його ніколи не використовували за призначенням. Однак в центрі кістяний гребінця розташовувався невеликий отвір. На думку вчених, цей предмет могли носити на шиї як амулет.

MOLA ось так виглядав гребінець в повному розмірі

Незважаючи на те, що у Великобританії було знайдено лише два подібні гребні, використання людських кісток на той час не було дивним. Дослідники відзначають, що в багатьох регіонах Європи залізного віку кістки померлих (особливо черепа) збирали і повторно використовували.

“Гребінець Бар Хілл, можливо, був дуже символічним і важливим об’єктом для членів місцевої громади. Можливо, він був вирізаний з черепа важливого члена суспільства залізного віку, чия присутність якимось чином хотіли зберегти і увічнити в кістках», – пишуть вчені.

Оскільки розкопки тривають, гребінь незабаром буде відправлений до Кембриджського археологічного архіву, де зберігаються артефакти з усього регіону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Археологи #знайшли #гребінь #зроблений #людського #черепа #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар