Астрономи знайшли галактику з незвичайним хвостом із зірок довжиною понад мільйон світлових років

Uncategorized

Дослідники відкрили незвичайну систему, що складається з пари галактик і тонкого протяжного хвоста з газу і зірок. Препринт дослідження опублікований на сайті arXiv.

Міжнародна група астрофізиків виявила незвичайний галактичний приливний хвіст, пов’язаний з системою з двох галактик. Він витягнутий в структуру довжиною близько 1,2 млн світлових років, при цьому відношення ширини до довжини становить 40.

Дослідники виявили незвичайну систему під час пошуку галактик з низькою поверхневою яскравістю. Центральний елемент системи являє собою галактику PGC 1000273 (Kite), що спостерігається з ребра і розташовану на відстані близько 610 млн світлових років від Землі. Через незвичайну будову дослідники назвали цю галактику повітряним змієм.

На відстані близько 186 тис. світлових років від неї видно галактику-компаньйон PGC 070409 (Mrk 0926) з активним ядром в центрі. Слідом за галактикою повітряного змія тягнеться довгий галактичний хвіст, що складається з газу, зірок і невеликої «мертвої» галактики, що отримала назву «Kite A», в якій, по всій видимості, зореутворення вже закінчилося. При цьому в самому хвості досить газу для народження нових зірок.

Система з двох галактик і протяжного хвоста із зірок і пилу. зображення

Довжина, вузькість і прямолінійність галактичного хвоста в цій системі виділяють його з усіх раніше відомих. Він являє собою найдовшу подібну структуру, яку дотепер спостерігали в оптичному діапазоні. Кілька імовірно довших хвостів були відкриті за допомогою радіоспостережень, але вони розташовані занадто далеко для вивчення.

Дослідники вважають, що найбільш імовірним сценарієм формування такого довгого і тонкого галактичного хвоста, є зіткнення трьох галактик. Воно одночасно призвело до швидкого викиду з системи найменшої з них — Kite A.

Галактичні хвости як правило є ознакою процесів, пов’язаних з трансформацією, зіткненням або взаємодією батьківських галактик. Вивчення таких утворень допомагає вченим краще зрозуміти, як формуються і розвиваються галактики.

#Астрономи #знайшли #галактику #незвичайним #хвостом #із #зірок #довжиною #понад #мільйон #світлових #років

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар