Авторські картини з норвезьким мохом створюють художниці з Хмельницького

Uncategorized


Хмельничанки Світлана Мельничук та Світлана Ковтун використовують у своїх роботах поєднання олійного живопису і природного моху. Художниця та дизайнерка об’єднали свої таланти і створили серію картин в оригінальній техніці. 

Наразі мисткині працюють над картиною під назвою “Танго”.

“Особисто для себе я називаю це симбіоз художній – масляних фарб і, напевно, природних матеріалів. Що для мене, як для художника, було важливо – реально поєднати цих два матеріали, щоб воно виглядало як мистецтво. У нас була база моху, і мені потрібно було як художнику викласти чи дерево, чи волосся, чи ще щось на об’єм, тобто, світло, тінь, напівтінь, і тоді це ставало саме художнім витвором, а не просто ми собі гарно задекорували і все”, – розповідає художниця Світлана Мельничук.

Дизайнерка-декораторка Світлана Ковтун каже, що стабілізаційний мох гармонійно вписався у живописні картини і додав їм багатошарового об’єму: 

Це просто є “вау-ефект”. Я ще не бачила такої людини, якій це не подобається. Це об’ємний, гарний, стильний, сучасний і, не менш важливо, природний декор для інтер’єру”.

Спільні роботи художниць є у приватних колекціях в Україні та за кордоном. Серед них – і перша картина, ідею якої “підказав” чорний мох, розповідають майстрині.

“Особисто ми почали займатися, коли був наш перший карантин. Телефонує до мене Світлана, каже: “Ти знаєш, в мене є ідея. Спробуймо. Ось я купила чорний мох, і він дуже схожий на волосся афро-американської жінки. Прямо ідеально підходить”. І що, кажу. “Що? Ти малюєш, а я клею мох, і ми робимо таку картину”. З тієї картини почалася ця історія”, – розповідає Світлана Мельничук.

З цієї картини почалось створення інших робіт. Майстрині писали портрети, пейзажі та міста. Створили колекцію під назвою “Сучасна Мавка”.

Дизайнерка розповідає, що декорує живописні картини природним мохом ягель, або його ще називають оленячий мох. Він росте в лісах та на схилах гір Норвегії. Там його збирають, стабілізують, фарбують у різні кольори. Звідти він потрапляє в Україну.

“Будь-який декор з моху можна застосовувати лише в приміщенні. Ні для яких зовнішніх робіт він не придатний. А мох сам не втрачає свого кольору, своїх властивостей до 10 років”, – додає Світлана Ковтун.

Першу спільну виставку картин з моху майстрині провели у Хмельницькому. Готуються до наступної. Світлана Мельничук каже, що творчість здатна налаштувати людей на позитив, особливо під час війни: 

“Ми не можемо зупинитися. Якщо ми зупинимося – це означає, що зупиниться життя. І тому, я вважаю, що в Україні ми маємо продовжувати жити і творити однозначно”.

Відео: Суспільне Хмельницький

За інформацією Хмельниччина туристична

Читайте також: Весняна виставка двох художниць відкрилася у Хмельницькому


Автор:
Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар