Хмельничанки Світлана Мельничук та Світлана Ковтун використовують у своїх роботах поєднання олійного живопису і природного моху. Художниця та дизайнерка об’єднали свої таланти і створили серію картин в оригінальній техніці.
Наразі мисткині працюють над картиною під назвою “Танго”.
“Особисто для себе я називаю це симбіоз художній – масляних фарб і, напевно, природних матеріалів. Що для мене, як для художника, було важливо – реально поєднати цих два матеріали, щоб воно виглядало як мистецтво. У нас була база моху, і мені потрібно було як художнику викласти чи дерево, чи волосся, чи ще щось на об’єм, тобто, світло, тінь, напівтінь, і тоді це ставало саме художнім витвором, а не просто ми собі гарно задекорували і все”, – розповідає художниця Світлана Мельничук.
Дизайнерка-декораторка Світлана Ковтун каже, що стабілізаційний мох гармонійно вписався у живописні картини і додав їм багатошарового об’єму:
Це просто є “вау-ефект”. Я ще не бачила такої людини, якій це не подобається. Це об’ємний, гарний, стильний, сучасний і, не менш важливо, природний декор для інтер’єру”.
Спільні роботи художниць є у приватних колекціях в Україні та за кордоном. Серед них – і перша картина, ідею якої “підказав” чорний мох, розповідають майстрині.
“Особисто ми почали займатися, коли був наш перший карантин. Телефонує до мене Світлана, каже: “Ти знаєш, в мене є ідея. Спробуймо. Ось я купила чорний мох, і він дуже схожий на волосся афро-американської жінки. Прямо ідеально підходить”. І що, кажу. “Що? Ти малюєш, а я клею мох, і ми робимо таку картину”. З тієї картини почалася ця історія”, – розповідає Світлана Мельничук.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/kartyny-moh-00.jpg)
З цієї картини почалось створення інших робіт. Майстрині писали портрети, пейзажі та міста. Створили колекцію під назвою “Сучасна Мавка”.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/kartyny-moh-02.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/kartyny-moh-03.jpg)
Дизайнерка розповідає, що декорує живописні картини природним мохом ягель, або його ще називають оленячий мох. Він росте в лісах та на схилах гір Норвегії. Там його збирають, стабілізують, фарбують у різні кольори. Звідти він потрапляє в Україну.
“Будь-який декор з моху можна застосовувати лише в приміщенні. Ні для яких зовнішніх робіт він не придатний. А мох сам не втрачає свого кольору, своїх властивостей до 10 років”, – додає Світлана Ковтун.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/kartyny-moh-04.jpg)
Першу спільну виставку картин з моху майстрині провели у Хмельницькому. Готуються до наступної. Світлана Мельничук каже, що творчість здатна налаштувати людей на позитив, особливо під час війни:
“Ми не можемо зупинитися. Якщо ми зупинимося – це означає, що зупиниться життя. І тому, я вважаю, що в Україні ми маємо продовжувати жити і творити однозначно”.
За інформацією Хмельниччина туристична
Читайте також: Весняна виставка двох художниць відкрилася у Хмельницькому
Автор: Адміністратор сайту
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook