Бактерії ротової порожнини підвищують ризик ішемічної хвороби серця

Uncategorized

Ішемічна хвороба – найпоширеніша причина смертності сьогодні. Її розвиток можуть стимулювати не тільки куріння і малорухливий спосіб життя, а й звичайні фузобактерії, що мешкають в роті практично у кожної людини.

Ішемічна хвороба (ІХС) пов’язана з недостатнім постачанням кров’ю серцевого м’яза. Її прояви, включаючи інфаркт, служать основною причиною смерті в сучасному світі. ІХС починається з накопичення в коронарних (серцевих) артеріях склеротичних бляшок, які ускладнюють нормальний кровотік в міокарді і ведуть до коронарної недостатності. Тому підвищений ризик розвитку хвороби пов’язують з цілим набором факторів — від спадкових і вікових до неправильного способу життя і нездорового харчування.

Ще одну несподівану причину ІХС виявили в ротовій порожнині. Накопиченню бляшок сприяють інфекції і хронічне запалення, а його можуть викликати звичайні бактерії, що мешкають в роті. До такого висновку прийшли вчені зі швейцарської Федеральної політехнічної школи Лозанни. Їх стаття опублікована в журналі eLife.

Флавія Ходель (Flavia Hodel) і її колеги проводили лонгитюдне (тривале) дослідження здоров’я майже у 3500 добровольців, яке тривало більше 12 років. Серед інших параметрів вчені відстежували вміст в крові C-реактивного білка, яке служить маркером запалення. Крім того, вчені регулярно перевіряли піддослідних на зараження 22 поширеними патогенами.

Одним з таких збудників були фузобактерії Fusobacterium nucleatum, які виявляються в ротовій порожнині у більшості людей. Вони схожі на довгі тонкі палички і в нормі не дуже небезпечні, але якщо їм вдається інфікувати клітини слизової, це може призводити до розвитку пародонтиту і гінгівіту. У більш рідкісних і небезпечних ситуаціях фузобактерії проникають і нижче, в шлунково-кишковий тракт, викликаючи більш серйозні хвороби.

Спостереження швейцарських вчених продемонстрували, що навіть благополучно завершилися інфекції фузобактерій корелюють з підвищеним ризиком розвитку ішемічної хвороби. Автори статті пов’язують це не тільки із запаленням, але і зі здатністю мікробів мігрувати в коронарні (серцеві) артерії і закріплюватися на їх стінках, стимулюючи накопичення бляшок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Бактерії #ротової #порожнини #підвищують #ризик #ішемічної #хвороби #серця

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар