Через десятки мільйонів мобільних веж Земля так яскраво світиться в радіопроменях, що її легко побачать інопланетяни

Uncategorized

Вчені з Манчестерського університету і Університету Маврикія змоделювали витік радіосигналів від веж стільникового зв’язку, щоб визначити, чи можуть її зареєструвати інопланетні цивілізації, розташовані у найближчих зірок. Наприклад, у зірки Барнарда, що знаходиться в 6 світлових роках від Землі. Ймовірно, можуть і вже сьогодні. А завтра-напевно, тому радіовипромінювання землі буде тільки рости.

Карта стільникових веж. Їх 30 мільйонів. DOI: 10.1093/mnras/stad378

Дослідження показало, що цивілізації, дещо більш технологічно розвинені, ніж земляни, дійсно можуть виявити сьогоднішній рівень витоку радіосигналу від мобільних веж на Землі. Причому в міру того, як ми просуваємося до все більш потужних широкосмугових систем, ймовірність виявлення нашої цивілізації іншими розумними істотами тільки зростає.

Діаграма спрямованості типової антени стільникової вежі 10.1093 / MNRAS / stad378

Професор Майк Гарретт, керівник проекту каже: “Багато моїх колег припускали, що в останні роки Земля стає все більш тихою в радіодіапазоні, але я завжди заперечував це твердження. Хоча сьогодні у нас все менше потужних теле – і радіопередавачів, поширення систем мобільного зв’язку по всьому світу дуже велике. Кожна стільникова вишка окремо має невелику потужність, але загальний спектр мільйонів таких пристроїв — це вже дуже серйозно».

Гаррет наводить такі оцінки: до кінця десятиліття у нас буде більше ста тисяч комунікаційних супутників на низькій навколоземній орбіті і вище. А Земля вже зараз виглядає аномально яскравою в радіодіапазоні. Якщо тенденція збережеться, нас легко виявить будь-яка розвинена цивілізація.

Мобільна вежа над горизонтом https://doi.org/10.1093/mnras/stad378 позаземний спостерігач виявить максимальне випромінювання мобільної вежі, коли вона сходить або заходить за горизонт. На цій ілюстрації показана вежа, що височіє над горизонтом.

Моделювання також показало, що підпис мобільного радіо Землі включає значний внесок країн, що розвиваються, включаючи Африку. Чорний континент одним махом, минаючи дротову телефонію, відразу перейшов від майже повної відсутності зв’язку і розгорнутої мережі мобільних веж.

Доктор Наліні Хіралалл-Іссур з Університету Маврикія каже: “Кожен день ми дізнаємося все більше про характеристики екзопланет завдяки таким космічним місіям, як” Кеплер”, TESS і, звичайно,”Джеймс Вебб”. Я вважаю, що високі шанси, що десь там існують розвинені цивілізації, і деякі з них напевно здатні спостерігати радіовипромінювання, що виходить від планети Земля».

Надалі дослідницька група має намір розширити свої дослідження, включивши в них і інші джерела радіовипромінювання Землі, такі як потужні цивільні і військові радари, нові системи цифрового мовлення, мережі Wi-Fi, окремі мобільні телефони і рій супутникових угруповань, що запускаються зараз на низьку навколоземну орбіту, як, наприклад, система Starlink Ілона Маска. Все це тільки підвищить оцінку інтенсивності радіовипромінювання Землі і знизить вимоги до систем спостереження. Загалом, Землю в радіодіапазоні вже видно добре.

А у зірки Барнарда є планета. Правда, життя на ній малоймовірне — там холоднувато: -170 градусів за Цельсієм.

#Через #десятки #мільйонів #мобільних #веж #Земля #так #яскраво #світиться #радіопроменях #що #її #легко #побачать #інопланетяни

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар