через зростаюче виробництво м’яса, молочних продуктів та рису світ перевищить кліматичну мету

Uncategorized

Велика частина метану виробляється в ході господарської діяльності людини. В першу чергу (близько 30%) це розведення сільськогосподарських тварин. Заради забезпечення зростаючого населення планети м’ясом і зростання прибутків тваринницьких компаній, збільшується і поголів’я великої рогатої худоби, що перевищило в минулому році 1 мільярд голів.

Image by Albrecht Fietz from Pixabay

За даними дослідження, про яке повідомляє The Guardian, якщо сьогоднішній рівень викидів від виробництва харчових продуктів збережеться, вони призведуть до глобального потепління не менше ніж на 0,7°C до кінця століття, на додаток до вже спостерігається підвищення на 1°C. Це означає, що викиди тільки від їжі, ігноруючи величезний вплив викопного палива, підштовхнуть світ до перевищення межі в 1,5°C.

Аналіз даних показав, що 75% цього підвищення пов’язане з великою рогатою худобою та рисовими полями. Проте, вчені заявили, що підвищення температури можна скоротити на 55%, зменшивши споживання м’яса в багатих країнах до рекомендованого з медичної точки зору рівня, скоротивши таким чином викиди від худоби та їх гною і використовуючи поновлювані джерела енергії в продовольчій галузі.

Про величезний вплив виробництва м’яса і молочних продуктів на навколишнє середовище було відомо і раніше, але нове дослідження дає оцінки підвищення температури, яке можуть викликати викиди від їх виробництва.  Більш того, представлена в дослідженнях цифра може бути істотно заниженою оцінкою, оскільки дослідження передбачало, що споживання продуктів тваринного походження в майбутньому залишиться на тому ж рівні, але вже прогнозується, що до 2050 року воно зросте на 70%.

“Підтримка тієї моделі [виробництва продуктів харчування], яку ми маємо сьогодні, несумісна зі збереженням температурного порогу в 1,5 градуса за Цельсієм. Це вимагає термінового скорочення викидів, особливо від продуктів харчування з високим вмістом метану», — каже Кетрін Іванович з Колумбійського університету в США, яка керувала дослідженням.  “Ми повинні забезпечити, щоб мета збереження нашого населення у всьому світі відповідала кліматично безпечному майбутньому», — сказала вона.

Внесок глобального виробництва продовольства в кліматичну кризу складний, оскільки він включає кілька важливих парникових газів, кожен з яких має різну здатність захоплювати тепло і зберігатися в атмосфері протягом різного часу. Попередні дослідження перетворили вплив метану та інших газів на еквівалентну кількість СО2 за 100 років, але це недооцінило високу ефективність метану за коротші часові шкали.

За словами дослідників, підвищення температури, пов’язане з їжею, можна стримати. Якби люди перейшли на здорову дієту, рекомендовану Гарвардською медичною школою, що дозволяє їсти одну порцію червоного м’яса на тиждень, зростання могло б скоротитися на 0,2°C. така дієта означатиме значне скорочення споживання м’яса в багатих країнах, але може означати збільшення в деяких бідніших країнах.

Дослідники заявили, що скорочення викидів метану від великої рогатої худоби за допомогою кормових добавок і більш раціональне використання гною може знизити температуру ще на 0,2°C, а перехід на зелену енергію в продовольчій системі знизить температуру на 0,15°C.

Тільки третина країн світу включила заходи щодо скорочення викидів від сільського господарства в кліматичні плани, які вони представили в рамках Паризької угоди ООН.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#через #зростаюче #виробництво #мяса #молочних #продуктів #та #рису #світ #перевищить #кліматичну #мету

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар