Чому люди вважають себе інопланетянами: думка психологів

Uncategorized

Психологи спробували пояснити, чому люди все частіше вважають, що вони інопланетяни і родом не з Землі.

Згідно зі звітом The Conversation, на Землі є на диво велика кількість людей, які вважають себе «старсідами» (від англ. star seed, зоряне насіння) або інопланетянами, що живуть на Землі.

Хештег #starseed в останні місяці набирає популярність в інтернеті. У TikTok з ними за останні тижні зафіксовано понад мільярд переглядів. Багато користувачів діляться своїми «одкровеннями» з приводу того, що вони, насправді, інопланетяни. Психологи спробували пояснити дивне явище.

У звіті The Conversation пояснюється, Що старсіди вірять, що вони «пробудилися на іншій планеті, щоб народитися тут». При цьому, нещодавно група вчених НАСА заявила, що ми дійсно можемо бути самотні у Всесвіті через величезні проблеми, з якими стикаються цивілізації, коли вони досягають певної стадії еволюції. Однак, це не заважає старсідам заявляти, що вони здатні переміщатися між галактиками або спілкуватися «мовою світла». Вони також вірять, що прийшли сюди з інших вимірів, щоб «зцілити Землю».

Ідея старсідів взята з книги Бреда Стайгера «Боги Водолія» 1976 року. Сучасні прихильники цієї ідеї вхопилися за концепцію з роману Стайгера про те, що деякі люди походять з інших вимірів. «Віруючі» стверджують, що є кілька критеріїв, які допомагають відрізнити старсіда. Такі люди знаходяться в постійному пошуку сенсу життя, відчувають брак приналежності до соціальних груп, відрізняються духовністю і мають сильне почуття інтуїції.

Згідно The Conversation, віра в причетності до старсідів, незважаючи на відсутність будь-яких переконливих наукових доказів інопланетного життя, частково пояснюється ефектом Форера (ефект Барнума). Це схильність (готовність) депресивних і безправних людей сприймати некритично як точний опис своєї особистості загальні, невизначені, розпливчасті, досить банальні твердження, отримані в результаті вивчення якихось незрозумілих їм факторів. Є багато прикладів цього явища, включаючи гороскопи, а також безліч вірувань і «зцілювальних» методів лікування нью-ейдж, які не відрізняються науковим підходом.

Нью-ейдж, (англ. New Age, буквально «нова ера»), релігії «нового століття» — загальна назва сукупності різних містичних течій і рухів, в основному окультного, езотеричного і синкретичного характеру. Іншими словами, ідея приналежності до старсідів, підтримувана культурою соціальних мереж, дуже заразлива серед безправної молоді, яка відрізняється недовірою до наукових тверджень, «депресивними» настроями і вірою в те, що можна змінити світ силою думки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Чому #люди #вважають #себе #інопланетянами #думка #психологів

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар