це може бути найменша чорна діра

Uncategorized

Дослідники виявили у Галактиці незрозумілий об’єкт: він важчий за відомі нейтронні зірки, але легший за чорні діри.

Використовуючи радіотелескоп MeerKAT, міжнародна група астрономів, виявила незвичайний об’єкт на орбіті мілісекундного пульсара, що швидко обертається. Пара, розділена приблизно 8 млн км (майже в 20 разів менша за відстань від Землі до Сонця), розташована в 40 тис. світлових років від Землі в щільному кульовому скупченні NGC 1851 гало Чумацького Шляху.

Цікаво в цьому відкритті те, що невідомий об’єкт потрапляє в «розрив у масах» між чорними дірами та нейтронними зірками, а це означає, що вона може бути найбільшою нейтронною зіркою, або найменшою чорною дірою.

І чорні діри, і нейтронні зірки формуються після смерті масивних зірок внаслідок сильних вибухів — наднових. Вважається, що коли нейтронна зірка набуває занадто великої маси, зазвичай в результаті поглинання або зіткнення з іншою зіркою, вона колапсує і стає чорною дірою.

Астрономи вважають, що загальна маса, необхідна колапсу нейтронної зірки, в 2,2 раза перевищує масу Сонця. Але зі спостережень відомо, що найлегші чорні дірки, створені цими зірками, набагато більше — приблизно в п’ять разів масивніші за Сонце. Це призводить до «розриву мас чорних дірок»: області в якій мають існувати чорні дірки, але про них нічого не відомо.

Кульове скупчення NGC 1851 є щільним скупченням старих зірок, які упаковані набагато тісніше, ніж зірки в іншій частині галактики. У цій галузі зірки можуть взаємодіяти одна з одною, порушуючи орбіти та рідко стикаючись. Вчені вважають, що саме одне з таких зіткнень між двома нейтронними зірками, як передбачається, призвело до створення масивного об’єкта, що зараз обертається навколо радіопульсара.

Подальші спостереження розкриють природу загадкового об’єкта, сподіваються астрономи.

#це #може #бути #найменша #чорна #діра

Source link

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар