цегла з пресованих водоростей (фото)

Uncategorized

Прихильники сістейдінга мріють про створення плавучої громади з мінливою географією, вільної від репресивного уряду в міжнародних водах. Але для того, щоб побудувати утопію на воді, потрібно відповідну основу, і нові цеглини з морських водоростей якраз можуть стати відповідним фундаментом.

Seasteading Media

Сістейдінг – це невеликий і вельми дивний суспільно-політичний рух. Ідея стара як світ, останнім часом вона отримала друге дихання завдяки Seasteading Institute, що став її основним центром.

Для того, щоб ізолюватися від впливу урядів великих країн, активісти планують повністю відмовитися від землі і створити незалежні плавучі суспільства в морі, де кожен буде сам собі цар і суддя. Поселенці можуть об’єднуватися або жити незалежно один від одного, а також переходити від одного угруповання до іншого цілими сім’ями – чимось утопічне суспільство прихильників сістейдінга схоже на ранні роки освоєння Дикого Заходу. В ідеалі, такі спільноти повинні стати модульними політичними випробувальними полігонами, що спонукають людей критикувати і творити що душі завгодно.

Своєю чергою, Seabrick — невелика компанія, що прагне звільнитися від гніту канадського уряду у Ванкувері, яка створила будівельну одиницю, спеціально призначену для роботи у відкритому морі. Seabricks утворюють свого роду плавучий набір Lego, їх складні форми точно так же можуть з’єднуватися, формуючи платформи та інші конструкції.

Seabrick

За даними Seasteading Institute, новий матеріал на 72% дешевше, ніж плавучий бетон: він доступний за ціною $360 за тонну, в той час, як бетон обійдеться в $1300 за тонну, при цьому прослужать блоки з водоростей стільки ж, а може і довше.

Сам матеріал зроблений в основному з ламінарії або саргассума — водоростей, які при розкладанні виділяють вкрай неприємний запах. Представники компанії кажуть, що збір гниючої органіки на узбережжі – велика послуга, яку вони надають суспільству. Ці водорості висушують, подрібнюють, змішують з «деякими біологічно активними добавками» і відливають в компресійний прес, а потім покривають «нетоксичним полімером». Кожна цегла зв’язує вуглець і вимагає «мало енергії і тепла» для виробництва, що робить його значно кращим будівельним матеріалом, ніж бетон, якщо розглядати екологічний аспект питання.

Компанія заявляє, що вона призначена для створення «морської інфраструктури всіх видів, від хвилерізів і морських платформ до плавучих будинків і громад в океані». Будівлі з таких блоків завжди можна розібрати і перезібрати в будь-якої підходящої конфігурації. Наскільки довговічними і практичними вони виявляться в реальних умовах – поки неясно, хоча в майбутньому плавучі будівлі з подібних органічних матеріалів можуть стати буденністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#цегла #пресованих #водоростей #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар