Цифрова війна в середині України

Суспільство

Швидке збирання коштів у криптовалютах, армія хакерів-добровольців та сильний голос у соціальних мережах — усе це допомогло Україні за останні три тижні створити несподівано сильний фронт проти російського вторгнення.

Цифрова війна стала ключовою опорою опору України, і досвід, який країна накопичує у цьому секторі, може стати ключем до її повоєнного відновлення, заявив заступник міністра цифрової трансформації України Алекс Борняков.

Зокрема, Україна сподівається, зрештою, стати лідером у використанні криптовалют, які виявилися рятувальним колом у перші дні війни, коли з усього світу надходили пожертвування у вигляді цифрових монет.

“Це перевершило всі наші очікування”, – сказав Борняков у відеоінтерв’ю.

Криптодопомога.

Державний Криптофонд України, який приймає пожертвування у цифрових валютах, таких як Біткойн та Ефіріум, наразі зібрав 55 мільйонів доларів (близько 50 мільйонів євро). Згідно з останніми оцінками, з погляду загальних криптопожертв країн ця цифра, швидше за все, становить близько 100 мільйонів доларів (90 мільйонів євро).

Уряд України вже витратив 34 мільйони доларів (30 мільйонів євро) із цієї суми на закупівлю бронежилетів, очок нічного бачення, шоломів, медикаментів та продуктів харчування для бійців на передовій, сказав Борняков, виступаючи у Zoom через інтернет-термінал Starlink. із невідомого місця в Україні.

“Зараз ми розглядаємо питання про те, щоб допомогти нашому уряду купити бронетехніку, щоб возити людей туди й назад, тому що існує висока ймовірність влучення, а нам потрібна бронетехніка”, – сказав він.

За його словами, використання криптовалюти замість традиційних фінансових установ зробило грошові перекази набагато швидше та оперативніше, зазначивши, що на війні час має вирішальне значення.

“Ви можете собі уявити банківський переказ – якщо ви відправляєте гроші, а потім чекаєте два-три дні”, – сказав він. «У криптовалюті ви просто відправляєте гроші, і через 5-10 хвилин транзакція виконується».

Кібер-армія


Міністерство цифрових технологій України також створило добровільну «ІТ-армію» хакерів в інструменті обміну повідомленнями Telegram, де перераховані «завдання», наприклад, назви російських веб-сайтів, на які націлені кібератаки, які можуть виконувати анонімні інтернет-користувачі з усього світу. на.

За словами Борнякова, ця кібер-армія зараз налічує понад 300 000 осіб, хоча український уряд майже нічого не знає про її членів.

Ми нікому не платимо. Ми ні з ким не розмовляємо особисто, тому що це питання безпеки, і ми не хочемо нікого скомпрометувати, бо є ризик проникнення. завдання, і вони його виконують”, – сказав він.
У четвер російський уряд заявив, що його веб-сайти зіткнулися з безпрецедентними кібератаками і що він активізує зусилля щодо фільтрації іноземного веб-трафіку.

На запитання, чи це була робота ІТ-армії України, Борняєв відповів: «Думаю, так. Ми насправді не знаємо. це, але ми знаємо, що вона не працює».

Проте, за його словами, результати українських кібератак свідчать про те, що могутність російської кіберармії надмірно роздута — «як і їхня регулярна армія».

Цифрова дипломатія

Міністерство цифрових технологій України потрапило до заголовків газет з початку війни через свого відвертого голови Михайла Федорова, 31 року, наймолодшого члена кабінету Зеленського.

Федоров прославився, коли особисто попросив генерального директора SpaceX Ілона Маска надати Україні супутникові інтернет-термінали Starlink — і лише за два дні опублікував фотографію першого постачання.

Федоров також скористався Twitter, щоб публічно чинити тиск на керівників транснаціональних корпорацій, включаючи Apple, Google, Intel та PayPal, щоб вони припинили вести бізнес у Росії.

Ця «цифрова дипломатія», як її називає Борняков, принесла свої плоди: на сьогоднішній день понад 400 компаній розірвали зв’язки з Москвою, зокрема десятки технологічних фірм.

Оцініть статтю
Додати коментар