Для ФОПів готують нові податки — Гетманцев

Лайфхаки

Одним з кроків для залучення більшої кількості коштів до держбюджету України буде збільшення податкового навантаження на бізнес

Для ФОПів готуються ввести військовий збір

Фото: unsplash.com, freepik.com

Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питання фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі телемарафону.

Наразі Міністерство фінансів працює над тим, щоб залучити до державного бюджету додаткові 44 млрд грн. Для цього Кабмін розробляє законопроєкт, який повинен винести на розгляд Верховної Ради вже у березні.

Читайте також: Скільки компаній зареєстрували українці закордоном — Гетманцев

І серед запропонованих заходів буде запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців (ФОП) та юридичних платників єдиного податку.

Також планується ввести військовий збір для деяких видів операцій з нерухомим майном та ювелірними виробами. Ще одна пропозиція передбачає загальне збільшення суми військового збору для всіх.

Раніше ми писали, що українська влада активно шукає шляхи, як залучити додаткові кошти до бюджету, необхідні на оборону країни. Одним зі способів розглядаються зміни в податках, які здебільшого розраховані на бізнес.

Завдання підвищити в Україні податки стоїть давно, в тому числі й в межах поточної програми з МВФ. Відповідно до цих домовленостей, уряд має до кінця лютого розробити план підвищення доходів бюджету на 0,5% від ВВП.

Вас може зацікавити: Які доходи ФОП оподатковуються на загальній системі — податкова

З джерел відомо, що у межах виконання програми МВФ уряд планує запровадити додаткове оподаткування у вигляді:

  • 0,1% військового збору з прибутку підприємств та доходів ФОПів;
  • 1,5% – від вартості дорогоцінних металів;
  • 30% – від вартості ювелірних виробів;
  • 10% – від вартості рухомого майна.

Також прораховуються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції.

Нагадаємо, у новому 2024 році фізичним особам підприємцям слід знати про основні ставки податків, коли їх сплачувати та як про це звітувати. У 2024 році єдиний податок для фізичних осіб-підприємців (ФОП) зазнав змін у своїх ставках та умовах сплати.

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:

У яких галузях відкрилось найбільше нових ФОПів у 2023 — Опендатабот

Податок для «зарплатних ФОПів» піднімуть, але є нюанс – Мінфін

Податкова змінила правила обчислення єдиного внеску новими ФОП двох груп

Prompt
#Для #ФОПів #готують #нові #податки #Гетманцев

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар