Дослідження розкрило межі виживання людини при екстремальних температурах

Суспільство

Дослідники з Університету штату Арізона опублікували дослідження в Nature Communications, яке розкриває тривожні наслідки зміни клімату. Загальноприйнятий тепловий поріг виживання людини був значно занижений, говориться в дослідженні.

© Arizona State University

На відміну від передбачуваної безпечної межі 35 градусів Цельсія, це дослідження вивчає фактичний вплив екстремальної спеки з урахуванням таких факторів, як вологість, вік та рівень активності.

Співавтор дослідження зазначив, що протягом останнього десятиліття або близько того вони використовували те, що іноді називають “температурою вологої колби” в 35 градусів за Цельсієм в якості межі виживання для людей. Виявляється, наша здатність витримувати пекучі температури не така міцна, як вважалося раніше.

Межі виживання при температурі повітря різко знижуються у вологу спеку, особливо для літніх людей. Відповідні температури вологої колби в сухих умовах значно нижче раніше передбачуваної межі в 35°C. Температура вологої колби всього в 25°C в сухий літній день у Феніксі вважалася б “нестерпною для виживання”, або температура повітря в 53°C при відносній вологості 10% досягла б цього порогу. Важливо зазначити, що ця оцінка є точною, якщо людина перебуває під палючим сонцем близько 6 годин.

Новинний матеріал не слід розглядати як медичну пораду. Завжди консультуйтеся з фахівцем, перш ніж приймати будь-які рішення.

#Дослідження #розкрило #межі #виживання #людини #при #екстремальних #температурах

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар