Дивну активність на крижаних карликових планетах спостерігав «Вебб»

Uncategorized

На знімках космічного телескопа «Джеймс Вебб» планетологи знайшли ознаки геотермальної активності.

Планетологи виявили докази гідротермальної активності на крижаних карликових планетах Еріда та Макемаке, розташованих у поясі Койпера на околиці Сонячної системи. Метан, виявлений на поверхні планет, вказує на активні процеси та «гарячі надра», приховані під крижаним панциром.

Вчені використовували спостереження «Джеймса Вебба», щоб виміряти склад ізотопів на поверхні карликових планет, у тому числі співвідношення метану ізотопів водню — протію (H) і дейтерію (D). Аналіз зібраних даних та комп’ютерне моделювання показали, що найімовірніше джерело газу — геотермальна активність під поверхнею карликових планет.

Помірне співвідношення дейтерію та протію, яке ми спостерігали за допомогою «Вебба», суперечить присутності первинного метану на давній поверхні. Первинний метан повинен мати набагато вище співвідношення ізотопів, – говорить Крістофер Гляйн, співавтор дослідження із Південно-Західного дослідницького інституту

Пояс Койпера —  це велика область, розташована за орбітою Нептуна на краю Сонячної системи. Еріда та Макемаке — карликові планети, порівняні за розмірами з Плутоном та його супутником Хароном. Всі ці об’єкти, ймовірно, сформувалися близько 4,5 млрд. років тому разом з планетами. Досі вважалося, що далеко від сонячного тепла об’єкти Пояса Койпера є холодними мертвими світами.

Моделювання внутрішніх джерел викидів метану. Зображення: SwRI

Використовуючи моделювання, дослідники визначили три сценарії виходу метану на поверхню планети внаслідок геотермальної активності. Один із них передбачає наявність прихованого океану.

Перевірити цю гіпотезу допоможуть майбутні спостереження. Якщо будь-яка з двох карликових планет виявиться потенційно придатною для життя, вона стане найвіддаленішим світом Сонячної системи, на якому можливе існування життя.

#Дивну #активність #на #крижаних #карликових #планетах #спостерігав #Вебб

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар