Екскременти пінгвінів підтримують життя в Південному океані

Uncategorized

Гуано пінгвінів грає важливу роль в кругообігу заліза в поверхневих водах. Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.

Дослідницька група під керівництвом Інституту морських наук Андалусії (ICMAN) виявила, що світова популяція антарктичних пінгвінів (Pygoscelis antarctica) щорічно повертає близько 521 т заліза в морські води разом з гуано (розкладені залишки посліду). Це сприяє зростанню фітопланктону і зв’язування вуглецю в атмосфері.

Антарктичні пінгвіни населяють віддалені і важкопрохідні райони уздовж Антарктичного півострова і на островах Південної Атлантики. Щоб виміряти вироблення заліза птахами, дослідники завдали на карту колонії за допомогою дрона, а також виміряли концентрацію екскрементів в одній з колоній. Подальший хімічний аналіз показав високу концентрацію заліза в гуано: вона становить близько 3 мг/г.

Экскременты пингвинов поддерживают жизнь в Южном океане

Кругообіг заліза в водах Антарктики. зображення: Oleg Belyaev et al., Nature Communications

Оскільки глобальна популяція антарктичних пінгвінів за останні чотири десятиліття скоротилася вдвічі в зв’язку зі швидкими змінами навколишнього середовища, за оцінками авторів, нині ці тварини виробляють тільки близько 521 тонни заліза в рік, що становить приблизно половину від обсягу в 1980-і роки.

Залізо життєво важливо для Південного океану: воно забезпечує поживними речовинами фітопланктон, яким харчуються багато більші види. Крім того, цей метал грає ключову роль в уловлюванні вуглецю, оскільки рясний фотосинтезуючий фітопланктон забезпечує Південному океану підвищену здатність поглинати вуглекислий газ з атмосфери.

Дослідники відзначають, що хоча Південний океан покриває тільки 6% поверхні планети, він допомагає регулювати глобальний клімат і накопичує захоплений вуглець в глибоководних стоках. Скорочення популяції антарктичних пінгвінів (і можливо інших видів, які будуть досліджені надалі) може ще більше погіршити ситуацію і прискорити потепління, додають дослідники.

#Екскременти #пінгвінів #підтримують #життя #Південному #океані

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар