Фейковий Бутерін прорекламував шахрайський криптогаманець

Лайфхаки

Аналітики з безпеки блокчейну CertiK виявили підроблене відео з Віталіком Бутеріним, який рекламує фішинговий сайт, що виводить кошти з гаманців жертв

Фейковий Бутерін прорекламував шахрайський криптогаманець

Фейковий Бутерін прорекламував шахрайський криптогаманець Фото: freepik.com, CertiK

Це не перший випадок, коли кіберзлочинці використовують вплив співзасновника Ethereum для просування своїх шахрайських схем. У вересні вірусної популярності набула кампанія з підробленим повідомленням про те, що Бутерін підтримує новий токен-мем, який виявився шахрайством.

Нагадаємо, що Deepfakes — це складні цифрові підробки, для створення яких використовують штучний інтелект. Зловмисники розробляють фальшиві відео або аудіозаписи відомих людей з метою створення фальшивих рекламних акцій або поширення дезінформації. У криптосфері спостерігається повільне, але тривожне зростання кількості таких кампаній.

Цікаве по темі: 10 трендів кібербезпеки у 2024 році, до яких треба готуватися вже зараз

На початку цього року хакери захопили кілька каналів YouTube, щоб транслювати підроблені відео з Майклом Сейлором, колишнім генеральним директором MicroStrategy, який рекламував фальшиві роздачі біткоїнів.

Інший випадок був пов’язаний з імітацією колишнього засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда, який пропонував користувачам фальшиві компенсації після банкрутства FTX. Також було поширено підроблене відео за участю австралійського бізнесмена Ендрю Форреста, який рекламував програмне забезпечення для торгівлі криптовалютами, що обіцяло нереальні прибутки.

Зростаючі ризики таких підробок підкреслюють витонченість кіберзагроз у криптопросторі. Це підкреслює необхідність підвищення пильності серед користувачів та інвесторів для виявлення та запобігання таким шахрайським діям.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Що чекає на банківський сектор: технологічні зміни та протистояння кіберзагрозам

Біткоїн наближається до $45 000: причини

SEC ввела нові правила з нагляду за криптовалютами

За матеріалами crypto.news.


Prompt
#Фейковий #Бутерін #прорекламував #шахрайський #криптогаманець

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар