Генетики знайшли причини розвитку раку крові

Uncategorized

Міжнародна команда вчених під керівництвом Університету Вандербільта розробила новий спосіб вимірювання швидкості росту передракових клонів стовбурових клітин крові. Метод фіксації цих клітин допоможе лікарям передбачити розвиток раку крові і запобігти захворюванню.

Unsplash.com

Міжнародна команда вчених під керівництвом Університету Вандербільта, розробила новий спосіб вимірювання швидкості росту передракових клонів стовбурових клітин крові. Метод фіксації цих клітин допоможе лікарям знизити ризик розвитку раку крові.

Методика, названа PACER, дозволила виявити ген, який при активації стимулює швидкий розвиток і розмноження клітин-клонів. Результати дослідження показують, що ліки, спрямовані на ген TCL1A, що відповідає за прискорене зростання і розмноження цих клітин, можуть придушити їх зростання і пов’язані з ним ракові захворювання.

«Ми вважаємо, що TCL1A є новою важливою лікарською мішенню для запобігання раку крові», — каже Олександр Бик, провідний автор дослідження.

Більш ніж у 10% літніх людей розвиваються соматичні (неспадкові) мутації в стовбурових клітинах крові, які можуть викликати вибухове, клональне розмноження аномальних клітин, підвищуючи ризик розвитку раку крові і серцево-судинні захворювання.

З віком діляться клітини організму набувають мутації. Більшість цих мутацій є нешкідливими «пасажирськими» мутаціями. Але іноді відбувається мутація, яка призводить до розвитку клону і в кінцевому підсумку викликає рак.

Вчені вимірювали швидкість росту клонів, порівнюючи зразки крові, взяті з різницею в кілька десятиліть. Бик і його колеги навчилися визначати швидкість росту клонів, підраховуючи кількість пасажирських мутацій.

«Можна уявити пасажирські мутації як кільця на дереві», — говорить Бик. — «Чим більше кілець на дереві, тим воно старше. Якщо ми знаємо, скільки років клону і який відсоток крові він займає, ми можемо оцінити швидкість його зростання».

Дослідникам вдалося відшукати генетичні варіації, які були пов’язані з різними темпами зростання клональних клітин. Так вони виявили, що ген TCL1A є основним фактором активації клонального зростання.

Дослідники також виявили, що у деяких людей є мутація, яка запобігає включення TCL1A і тим самим захищає від прискореного зростання клонів і раку крові.

Тепер вченим належить розробити ліки, які б діяли аналогічним чином і запобігали раку.

#Генетики #знайшли #причини #розвитку #раку #крові

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар