Гігантський орел Dynatoaetus gaffae з 3-метровим розмахом крил

Uncategorized

Аналіз останків показав, що величезна хижа птах мала розмах крил до трьох метрів в ширину і потужні кігті, здатні схопити невеликого кенгуру або коалу.

Дослідники з Університету Фліндерса вивчили останки гігантського птаха Dynatoaetus gaffae, що мешкала в Австралії близько 60 тис. років тому. Аналіз показує, що це був найбільший орел Австралії і, можливо, найбільший континентальний орел у світі.

Біологи вивчили останки копалин птахів, знайдені в печері Мейрс в Південній Австралії, і об’єднали нові дані з раніше виявленими кістками, що належали цим птахам, з інших печер континенту. Під час останніх розкопок було знайдено 28 нових кісток, що належали викопним орлам. Знахідка допомогла відтворити вигляд птахів.

Реконструйований скелет Dynatoaetus gaffae. Білим кольором відзначені знайдені кістки. Зображення: Ellen K. Mather et al., Journal of Ornithology

Порівняння цівки (однієї з кісток ноги птаха) Dynatoaetus gaffae (зліва) і сучасного клинохвостого орла (справа). Зображення: Ellen Mather (Flinders University)

Дослідники відзначають, що розмах крил стародавнього орла досягав 3 м. Крім того, у нього були гігантські кігті (до 30 см в довжину). За допомогою цих пазурів Dynatoaetus gaffae міг підхопити або вбити молодого кенгуру, велику нелітаючу птицю або інші види зниклої мегафауни тієї епохи, включаючи дитинчат найбільшого в світі сумчастого діпротодону (сумчастого бегемота) і гігантського піщаного варана.

За словами вчених, Dynatoaetus gaffae був таким же великим, як орел Хааста — найбільш відомий птах, що мешкав в минулому в Новій Зеландії. Гігантський австралійський орел — частина мегафауни континенту. У минулому Австралія була населена безліччю великих тварин, які почали вимирати в пізньому плейстоцені. Останні представники мегафауни загинули після прибуття до Австралії перших людей (близько 40 – 50 тис. років тому).

Відкриття показує, що це неймовірне сімейство птахів колись було набагато більш різноманітним в Австралії, і що хижаки також постраждали від масового вимирання, що знищив більшу частину мегафауни Австралії, – говорить Еллен Мазер, Палеонтолог з Університету Фліндерса і співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Гігантський #орел #Dynatoaetus #gaffae #3метровим #розмахом #крил

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар