Інвесткомпанія BlackRock розвиває систему ризиків Aladdin і може вплинути на економіку України

Лайфхаки

Розвиток Aladdin свідчить про далекоглядність та чутливість компанії BlackRock до тенденцій і новацій

BlackRock в Україні

Офіс компанії BlackRock. Фото: https://www.thetradenews.com/

Китайська порцеляна, лаковані дубові столи, дивани, обтягнуті прохолодною шкірою та ніжним велюром, ледь миготливий вогник каміна, щоденна паперова ділова преса. Здається, так мали б виглядати консервативні офіси та кабінети банкірів, брокерів та інвестиційних менеджерів найвищого рівня – вершків фінансового світу. Справді, схожу картинку ми дійсно бачимо у старому американському фільмі Джона Лендіса «Помінятися місцями» про бізнесменів-товстосумів, котрі посперечалися, що управляти брокерською компанією може будь-хто – навіть пройдисвіт з вулиці.

Приблизно таке спадає на думку, коли думаєш про BlackRock – найбільшу інвесткомпанію світу, яка управляє активами на суму близько $9 трлн – цей показник перевищує розміри ВВП будь-якої країни світу, крім США і Китаю, має понад двадцять інвестиційних центрів, 70 офісів у тридцяти країнах та керує тисячею інвестиційних фондів.

Говорячи про міжнародний інвестиційний гігант BlackRock, є сенс згадувати не лише його якісні результати за класичними інвестиційними напрямками, а й масштабну інноваційність, яку консервативна компанія почала впроваджувати набагато раніше, ніж, скажімо, Tesla. Йдеться про платформу з управління ризиками Aladdin, розроблену та реалізовану BlackRock понад двадцять років тому, яка завдяки впровадженому у систему штучному інтелекту стала не лише «дочкою» компанії, а й її правою рукою, ватажком інноваційних технологій. Інакше кажучи, Aladdin – це системоутворюючий продукт, що здатен працювати з великими сумами, великими цифрами і великими клієнтами.

BlackRock не полишає спроб максимально удосконалити свій Aladdin – і силами кращих умів свого штату, і завдяки регулярному поглиненню прогресивних технологічних компаній. Так Чорній Скелі вдається одним набоєм застрелити двох зайців: і власна розробка кращає, і конкурентів меншає. Станом на сьогодні BlackRock поглинув багато технокомпаній, інтегрувавши їхні напрацювання та продукти в Alladin.

Після такого довгого вступу є сенс заглибитися детальніше у сутність системи Alladin від BlackRock, а також у те, як компанія може стати у нагоді Україні зараз – на складному шляху відновлення та розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецесія, інфляція та старіння населення: Що впливатиме на інвестиційний ринок у 2023 році

Історія інвестиційного гіганта BlackRock: шалений успіх, стрімке зростання – у чому секрет? 

Так, історія кожної компанії, незалежно від її подальшого успіху чи банкрутства, розпочинається схоже – з цікавості ідейних натхненників, яким не дає спати вогонь у серці, що підбурює: «не сиди на місці, придумай, зроби, перемагай»… Проте історія BlackRock почалася не з цікавості чи авантюризму. Створення компанії було закономірним кроком для людей, які були її засновниками. У 1988 році вони мали за плечима колосальний досвід у фінансовій галузі, бізнесову інтуїцію та зв’язки у великому бізнесі та ФРС. Це чудодійні компоненти для стрімкого і успішного розвитку. Компанія BlackRock створили восьмеро: Лоуренс Фінк, Роберт Стівен Капіто, Сьюзан Вагнер, Барбара Новік, Бен Глоуб, Х’ю Фратер, Ральф Шлоштейн, Кіт Андерсон.

BlackRock в Україні

BlackRock досягла безпрецедентного успіху у фінансовому світі. Фото: https://www.thetradenews.com/

Ці люди просто-таки виокремили зі складу компанії Blackstone Group нову, яка у 1992 році отримала назву BlackRock. Як все ж таки досвід та зв’язки допомагають у бізнесі – уже наприкінці четвертого року існування розмір активів під управлінням BlackRock становив $17 млрд, наприкінці 1994 року – $53 млрд, у 1999 – $165 млрд, у 2004 – $342 млрд. Справи йдуть так добре, що у 2005-му компанія купує у страхового холдингу MetLife за $375 млн, а у 2009 – компанію Barclays Global Investors за $13,5 млрд, ставши найбільшою у світі компанією з управління активами. Станом на 1 січня 2023 року під її управлінням знаходилася тисяча фондів з активами $8,6 трлн.

Компанія надає такі послуги:

  • інвестиційні і технологічні послуги інституційним та роздрібним клієнтам;
  • управляє валютними фондами, акціями, облігаціями, альтернативними інвестиціями;
  • надає рішення з управління ризиками;
  • пропонує перелік фінансових продуктів, зокрема взаємні фонди, цільові інвестиції, пенсійні фонди і біржові фонди;
  • пропонує доступ до своєї платформи з управління ризиками Aladdin.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: BlackRock в Україні: які функції виконуватиме інвестиційний бренд

Що робили BlackRock, щоб збільшити фінансові обороти? Підказка – це не відкриття нових офісів і не маркетинг

Шалений, стрімкий, безпрецедентний та безхмарний успіх компанії BlackRock важко пояснити з допомогою класичних інструментів та старої доброї професійної роботи. Цей успіх занадто стрімкий і безпомилковий. Тут приховане щось ще, окрім висококласної експертизи у питаннях інвестицій, крім широкого спектру надаваних послуг і продуктів, крім зв’язків з державними органами та стратегії глобального розширення. Диявол завжди ховається у деталях. У нашому випадку це – прогресивні високі технології, а саме штучний інтелект, який росте і розвивається у компанії понад 20 років всередині платформи Aladdin! Машинне навчання та ШІ – це революційний інструмент для приватної інвестиційної компанії для покращення аналітичних стратегій.

Aladdin – це абревіатура від фрази «Asset Liability and Debt and Derivatives Investment Network», тобто «Мережа інвестицій в активи, пасиви, боргові зобов’язання і довільні інструменти». За великим рахунком, це програмне забезпечення для управління портфелем, що допомагає фахівцям з інвестицій ухвалювати більш зважені та логічні рішення.

Aladdin використовує технології Linux, Java, Hadoop, Docker, Kubernetes, Zookeeper, Splunk, ELK Stack, Git, Apache, Nginx, Sybase ASE, Snowflake, Cognos, FIX, Swift object storage, REST, AngularJS, TREP та має різні модифікації, як-от: Aladdin Risk, Aladdin Provider, Aladdin Climate, Aladdin Wealth. Система обробляє та аналізує дані різного виду та обсягу, а висновки такого аналізу допомагають керувати грошима. Платформа проводить багатогранну аналітику ризиків та показує клієнтам ризики, про які вони не здогадувалися.

Платформа здатна відстежувати понад 2000 пов’язаних з ризиком факторів на день і тестувати ефективність у різних ринкових та економічних умовах.Відомо, що Aladdin постійно аналізує $21,6 трлн активів. Аналіз портфоліо інвесторів проводиться ще з 1999 року (!). Через два роки BlackRock планує зробити Aladdin єдиною платформою у галузі оцінки ризиків в управлінні активами у світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макрон у відставці, Велика Британія знову у ЄС, а у Європі заборонено м’ясо: Шокуючі прогнози на 2023 рік від Saxo Bank

У чому справжній секрет Aladdin? Точно не у грошах

Цікаво, що віднайти дані про конкретні методи, механізми та принципи і суть роботи Aladdin неможливо. Навіть те, що платформа працює на технології штучного інтелекту доводиться додумувати самостійно, на основі даних, знайдених у мережі. Однак те, що Aladdin – це основа бізнесу BlackRock, кисень, який дає компанії змогу існувати, – це чиста правда.

У 2016 році BlackRock починає активно продавати продукт Aladdin різним компаніям з управління ризиками, а за два роки відкриває власну лабораторію з вивчення ШІ для покращення результатів для інвесторів і клієнтів. У 2019 році BlackRock купує компанію eFront – постачальника комплексного альтернативного програмного забезпечення для управління інвестиціями – та інтегрує її у платформу Aladdin. Це фактично відкриває у Aladdin друге дихання і сприяє новому витку розвитку, даючи інвесторам можливість вільно управлять портфелями державних і приватних класів активів на одній платформі.

У 2021 році BlackRock інвестує у Clarity AI, платформу аналітики стійкого розвитку і обробки даних  та активно вивчає криптовалюти. А  вже у 2022 році запускає новий блокчейн-ETF під назвою iShares Blockchain Technology UCITS ETF та оголошує про партнерство з криптобіржею  Coinbase, відкриваючи своїм клієнтам доступ до торгових операцій і збереженню біткоїна через платформу Aladdin. Таке партнерство дозволяє інституційним інвесторам BlackRock торгувати криптою через сервіс Coinbase Prime.

Звідки у ШІ інвестиційної компанії такі класні результати? Не виключено, що з Galileo – університетської бази даних штату Джорджія, де зібрано сотні електронних баз даних наукового, соціологічного, фінансового спрямування: посібники, наукові праці, енциклопедії, ділові видання. Тож кращого ресурсу для навчання штучного інтелекту годі шукати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: BlackRock запропонує клієнтам сервіс для торгівлі криптовалютами

Скоро BlackRock зайде і в Україну: що насправді інвестиційний гігант може зробити з українською економікою

19 вересня президент України Володимир Зеленський говорив по відеозв’язку з головою BlackRock з Ларрі Фінком про можливість залучення державних і приватних інвестицій в Україну. Після розмови глава держави написав у Telegram-каналі, що Україна зацікавлена у приході світового капіталу, завдяки якому будуть створені нові робочі місця, зростатиме економіка та відновиться нормальний інвестиційний клімат.

А вже у листопаді було офіційно оформлено співробітництво BlackRock з українським урядом – у Вашингтоні Меморандум про взаєморозуміння від BlackRock підписала BlackRock Financial Markets Advisory (FMA), а від України — Міністерство економіки. У документі йдеться про те, що створена в Україні нова інвестиційна компанія спрямовуватиме приватний іноземний капітал на модернізацію і розвиток ключових секторів економіки нашої країни. Ймовірно, це може бути сільське господарство, енергетика, виробництво, інформаційні технології та інфраструктура. Крім того, BlackRock FMA консультуватиме українське Мінекономіки щодо того, як створити нову структуру, яка має допомогти приватним інвесторам приєднатися своїм капіталом до  відновлення української економіки, а також щодо того, як працювати з приватними інвесторами надалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ведмежий» тренд, рецесія та нова хвиля коронавірусу: Перспективи і страхи фондового ринку у 2023 році

BlackRock в Україні

Гендиректор BlackRock Ларрі Фінк. Фото: https://www.bloomberg.com/

Наприкінці грудня 2022 року Володимир Зеленський знову говорив з гендиректором BlackRock про відновлення України після війни, зокрема, про відкриття нових фондів і залучення інвесторів. До речі, цьогоріч Україну планують відвідати топменеджери фінансової групи BlackRock.

Співпраця України з BlackRock може набути форми Public Private Partnership, тобто державно-приватного партнерства, при якому до державних проєктів будуть залучені кошти приватних інвесторів. Компанія BlackRock, ймовірно, може допомогти залучити капітал, а інвестори, почувши «так» від інвестиційного гіганта, будуть активніше вкладати гроші у нашу країну.

Галузі, де співпраця українського уряду з BlackRock може стати максимально ефективною:

Великі інвестиції в економіку України.  Це може відбутися через придбання контрольних/міноритарних часток в українських компаніях або відкриття нових бізнесів. Крім того, компанія BlackRock може надавати консультативні послуги українському уряду і зовнішнім інвесторам, які зацікавлені у входженні на ринок України.

Кредитування. Зниження вартості залучення кредитних ресурсів для українських резидентів (державний, муніципальній, приватний сектори).

Довгострокове збереження і примноження капіталу. Дві третини активів BlackRock пов’язані з пенсійними коштами – компанія має понад 60 мільйонів пенсійних клієнтів. Ці гроші дозволять фінансувати найтриваліші проєкти в Україні.

**************

Безумовно, BlackRock є найбільшим у світі інвестиційним інститутом, для якого не існує перепон ані у політиці, ані у фінансах. Інвесткомпанія протягом всього часу свого існування співпрацювала з іменитими політиками та економістами, таким чином підтримуючи міцні зв’язки з політичним бомондом та верхівкою, яка ухвалює найбільш доленосні рішення у всіх галузях. Крім того, топ-менеджмент BlackRock обіймає високі посади в адміністрації чинного президента США Джо Байдена: екс-інвестиційний директор BlackRock Брайан Діз очолює Національну економічну раду президента та залишається його головним радником з економічних питань. А колосальна концентрація активів під управлінням BlackRock призводить до впливу на формування цін на активи, якими управляє та у які інвестує компанія.

BlackRock в Україні

BlackRock у певній мірі монополіст на ринку. Фото: https://www.gettyimages.com/

Тож BlackRock може впливати на рішення урядів і центробанків різних країн, на бізнеси, Фонди, ринки та індустрії, а це у свою чергу впливає на державну політику, на настрої ринку і визначає інвестиційні потоки.  Таким чином інвесткомпанія може визначати майбутнє фінансового ринку на кілька років вперед та регулювати показники компаній. Варто розуміти, що компанія не вгадує і не прогнозує напрямок руху ринків, а управляють ним, сама формуючи тренди і тенденції. Для України співпраця з такою глобальною компанією – безумовно, вдале рішення і перспективи, які важко переоцінити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Парадокс розподілу грошей у світі: Чому не вдається подолати прірву між багатими і бідними

Зміни на ринку нафти, нестабільність криптобірж і спустошення офісів: Топ трендів, що пануватимуть у світовому бізнесі у 2023 році

BlackRock запускає ETF з фокусом на метавсесвіт

Prompt
#Інвесткомпанія #BlackRock #розвиває #систему #ризиків #Aladdin #може #вплинути #на #економіку #України

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар