інженери представляють гнучку технологію (відео)

Uncategorized

Дослідники розробили готовий «конструктор», з якого можна збирати різних роботів.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту представили концепцію «ходячих олігомерних мобільних роботів» (WORMS), які можуть бути зібрані в різній конфігурації для вирішення певних завдань. Технологія розроблена для застосування в космічних дослідженнях, вивченні Місяця і планет Сонячної системи.

Роботи можуть бути корисні для створення постійної бази на Місяці, вважають інженери. Вони можуть прокладати кабелі, розгортати і обслуговувати сонячні панелі, будувати будинки і службові будівлі. Але якщо для кожного завдання створювати унікальну конструкцію потрібно величезна кількість роботів, доставляти яких на супутник буде занадто дорого.

В якості альтернативного підходу інженери розробили набір універсальних роботизованих частин, з яких можна зібрати різних роботів. Частини системи містять роботизовані кінцівки, що нагадують черв’яків. Їх легко зібрати разом, прикріпивши «кінцівки» до спеціальної основи. Разом така конструкція працює як ходячий робот.

Створення різних роботів з компонентів – «черв’яків». Відео: MIT

Залежно від місії деталі можуть бути налаштовані для створення, наприклад, великих «в’ючних» ботів, здатних піднімати на пагорб важкі сонячні батареї. Ті ж самі частини можуть бути перетворені в роботів-павуків з шістьма ногами, яких можна спустити в лавову трубу, щоб добути заморожену воду. Після завершення місії будь-якого робота можна розібрати і використовувати його частини для настройки нового пристрою для вирішення іншого завдання.

Автори розробки відзначають, що у кожного з незалежних шарнірних роботів — черв’яків свої двигуни, датчики, комп’ютер і акумулятор. Їх можна збирати разом для виконання складних завдань або окремо для невеликих цілей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#інженери #представляють #гнучку #технологію #відео

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар