В Україні внесли зміни до Правил дорожнього руху. Це зокрема наблизить українське законодавство до законодавства Європейського Союзу
Напередодні, 20 жовтня, Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Правил дорожнього руху. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Тепер зміни передбачають:
- обовʼязок вмикати під час руху на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар;
- заборона перевозити дітей зростом менш ніж 150 см у транспортних засобах без використання дитячих утримувальних систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу, і на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім ряду випадків;
- уточнили перелік дорожніх знаків, якими позначено спеціальні місця для стоянки на автомагістралях і дорогах для автомобілів.
Нагадаємо, на офіційних майданчиках МВС України відновили можливість оплати за адміністративні порушення ПДР, зафіксовані автоматичними комплексами.
Раніше ми писали, що поліцейські стали виписувати штрафи власникам водійських посвідчень з нерозділеними категоріями, посилаючись на ч.2 ст.126 КУпАП. Річ у тім, що штраф за їзду без відповідної категорії зріс з 510 грн до 3400 грн, тож правоохоронці почали уважніше підходити до перевірки водійських посвідчень.
Згідно із Законом України від 24.09.2008 року № 586-VI, категорії транспортних засобів поділено на підкатегорії: категорію “А” поділили на підкатегорії “А” та “А1”, “В”, відповідно, на “В” та “В1”, “С” – на “С” та “С1”, а “D” – на “D” та “D1”. Але далеко не в кожних водійських посвідченнях в Україні вказані саме підкатегорії.
Наразі в Україні діють чотири типи водійських посвідчень, які дозволяють керувати транспортними засобами відповідної категорії на території країни.
Так, дійсними наразі є посвідчення:
- радянського зразка (до 1993 року),
- “ламіновані” (1993-2011 роки),
- пластикові (з 29 березня 2011 року),
- оновлений пластик (з 1 квітня 2021 року).
Однак якщо вас оштрафували за посвідчення старого зразка, то переживати завчасно не варто, оскільки законом передбачено, що обмін посвідчення є правом особи, а не її обов’язком.
Читайте ще про штрафи:
Штрафи за невикористання РРО зменшують: коли і для кого
Чому українці платять величезні штрафи, володіючи бізнесом за кордоном – пояснення податкової
Платникам акцизу скасували штрафи за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних
Prompt
#Кабмін #вніс #зміни #до #Правил #дорожнього #руху
Source link