Космічний літак пройшов випробування з ракетним двигуном

Uncategorized

Новозеландська компанія провела перший випробувальний політ космічного літака з ракетним двигуном.

Компанія Dawn Aerospace оголосила про успішну серію випробувальних польотів літака Mk-II Aurora, призначеного для виходу в космос. Літак, обладнаний космічними двигунами, злетів зі звичайного аеропорту, піднявся на висоту 1,8 км і успішно приземлився назад.

Протягом трьох днів поспіль з 29 по 31 березня літак Mk-II Aurora здійснював виліт з комерційного аеропорту в Новій Зеландії. Літак, довжиною 4,8 м, піднімався на висоту 1,8 км і розганявся до швидкості 315 км/год.

Випробування Mk-II Aurora. Відео: Dawn Aerospace

Це не перше випробування Mk-II Aurora: вперше він піднявся в небо в серпні 2021 року. Але в попередніх випробуваннях компанія використовувала модель з гібридним двигуном. Ключове завдання поточної серії тестів: перевірка роботи ракетного двигуна. Надалі компанія планує провести випробування на більшій висоті і швидкості.

Dawn Aerospace працює над створенням багаторазового літака, який зможе виводити на орбіту супутники і повертатися на Землю, використовуючи тільки звичайну злітно-посадкову смугу міжнародного аеропорту. Цільова задача компанії: виконувати по два польоти в день.

Випробування Mk-II Aurora. фотографії: Dawn Aerospace

Поточна модель, Mk-II Aurora, відрізняється невеликою вантажопідйомністю: вона зможе піднімати до 5 кг вантажів на висоту 100 км від поверхні Землі. У разі успішного завершення цього проекту компанія планує створити модернізовану модель з вантажопідйомністю до 250 кг.

#Космічний #літак #пройшов #випробування #ракетним #двигуном

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар