Робот розміром з одну клітку може переміщатися автономно за допомогою електрики або під зовнішнім керуванням за допомогою магнітних полів. Дослідження опубліковано в журналі Advanced Science.
Дослідники з Тель-Авівського університету в Ізраїлі створили мікроробота розміром близько 10 мкм, який переміщається, використовуючи як електрику, так і магнітні поля. Пристрій може ідентифікувати і захоплювати окрему біологічну клітину.
Роботи, які використовують для руху мікродвигуни з електроприводом, мають безліч переваг, пояснюють розробники. Вони можуть виконувати вибіркове завантаження, транспортування і розвантаження вантажу, а також можливість використовувати електрику для «деформації» клітин. Одночасно у таких двигунів є недолік: вони неефективні в певних середовищах, що характеризуються відносно високою електропровідністю, таких як фізіологічне середовище.
Щоб вирішити цю проблему, дослідники доповнили мікроробота з електродвигуном системою управління за допомогою магнітного поля. Для цього вони покрили зелені флуоресцентні полістирольні сфери послідовно хромом, нікелем (фромагнітний матеріал) і золотом. Після виготовлення готові частинки намагнітили. Такий гібридний двигун не вимагає палива або прямого контакту між магнітом і тканинами тіла, і їм можна точно управляти, пояснюють інженери.
Для демонстрації технології дослідники використовували мікроробота для захоплення одного еритроцита, ракових клітин і однієї бактерії. Вони також продемонстрували, що такі пристрої можуть відрізнити здорову клітку від пошкодженої ліками або вмираючу клітину від тієї, яка піддається апоптозу, регульованою клітинною загибеллю. Після захоплення клітина може бути переміщена у зовнішній інструмент для подальшого аналізу.
Хоча випробування мікроробота проходили поза людським тілом, дослідники сподіваються, що незабаром його можна буде випробувати в природних умовах. Вони вважають, що технологія підійде для медичної діагностики, генного редагування і доставки ліків.
#Крихітний #гібридний #робот #може #знайти #захопити #окрему #живу #клітку
Source link