Про пуск китайські офіційні особи оголосили тільки після того, як корисне навантаження було успішно виведено на орбіту
У четвер Китай відправив на орбіту невідому кількість супутників для тестування технологій супутникового інтернету на кшталт Starlink.
Ракета-носій Long March 2D з розгінним блоком Yuanzheng-3 стартувала 23 листопада о 5:00 ранку за східним часом із Центру запуску супутників Січан (Xichang Satellite Launch Center) на південному заході Китаю. Китайська корпорація аерокосмічної науки і техніки (CASC), оголосивши про успішний запуск, повідомила тільки характер корисного навантаження.
Жодних подробиць про супутник не повідомляли. Сіньхуа коротко описало подію як запуск одного “експериментального супутника для супутникових інтернет-технологій”.
Найімовірніше застосування супутників ─ тестування китайського національного проєкту мегаконстеляції супутникового Інтернету під назвою Guowang. Проєкт передбачає розміщення 13 000 супутників на низькій навколоземній орбіті для забезпечення інтернет-покриттям та зв’язком всю територію Китаю.
Для порівняння, з 2019 року компанія SpaceX запустила 5 000 супутників Starlink і наразі домагається отримання міжнародних дозволів, які дадуть їй змогу збільшити кількість супутників Starlink на орбіті до 40 000.
Проведений у четвер запуск став для Китаю 54-м у 2023 році. На початку року CASC заявила, що має намір здійснити понад 60 запусків. До теперішнього часу здійснено 40 пусків. Інші 14 орбітальних запусків цього року були здійснені комерційними організаціями.
Раніше ми писали про те, що в Китаї запустили найшвидший у світі інтернет
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Prompt
#Китай #запустив #перший #супутник #для #свого #аналога #системи #Starlink
Source link