Лютий цього року потрапив до топ-5 найтепліших місяців на планеті

Uncategorized

За даними супутникових спостережень, лютий 2023 року став п’ятим найтеплішим у світі.

Експерти Європейської програми дистанційного зондування Землі «Коперник» представили результати кліматичних спостережень у лютому 2023 року. Середня температура на планеті була вище базової (за період 1991-2020 років) для цього місяця на 0,29 °С. Температура була вище середньої на півночі росії, більшої частини Європи, США, Індії та Пакистану.

Дослідники відзначають, що найбільш помітно температурна аномалія проявлялася на півночі Європи, північному заході і півночі росії, і в районі Карського моря. Крім того, температура була вище середньої на сході США, в Пакистані та Індії. Причому в останній був зафіксований найтепліший лютий з 1901 року. Відносно холодним останній місяць зими був на Піренейському півострові, в Туреччині і деяких частинах Кавказу.

Температурні аномалії в лютому 2023 року. Відео: Copernicus Climate Change Service / ECMWF

Дослідники також відзначають, що середньомісячна площа арктичного морського льоду в лютому 2023 року досягла 14,4 млн км2. Це друге мінімальне значення: антирекорд був встановлений в лютому 2018 року. Одночасно спостерігалося зменшення антарктичного морського льоду. Його площа досягла 2,2 млн км2 – це на третину менше середнього значення і абсолютний антирекорд лютого. А добова протяжність антарктичного морського льоду досягла найнижчого значення за всю історію спостережень.

“Наші останні дані показують, що площа антарктичного морського льоду досягла найменшого значення за 45 років супутникових спостережень. Ці умови низького морського льоду можуть мати важливі наслідки для стабільності антарктичних шельфових льодовиків і, зрештою, для глобального підвищення рівня моря”, – говорить Саманта Берджесс, заступник директора Програми “Коперник”

Зміна площі льоду в Антарктиді в лютому 2023 року від середніх значень за 1991-2020 роки. Зображення: Служба зміни клімату Copernicus / ECMWF


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Лютий #цього #року #потрапив #до #топ5 #найтепліших #місяців #на #планеті

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар