Марсохід Perseverance знайшов сліди потужної річки на Красній планеті

Uncategorized

Сліди, залишені в гірських породах, змушують вчених переосмислити те, як виглядало водне середовище на стародавньому Марсі.

Дослідники з Лабораторії реактивного руху НАСА знайшли на нових знімках марсохода Perseverance залишки русла стародавньої річки. Мабуть, вона була глибокою і бурхливою і становила частину розгалуженої водної мережі, що впадає в кратер Єзеро.

Дослідники склали комбіновані зображення з безлічі знімків, зроблених приладом Mastcam-Z марсохода при вивченні купи осадових порід висотою близько 250 м з вигнутими шарами, що нагадують поточну воду. На знімках виявлені великі зерна відкладень і кругляки, які говорять, що річковий потік був бурхливим, швидким і потужним.

Комбіноване зображення, складене з безлічі знімків і показує смуги з каменів. Дослідники вважають, що вони могли бути утворені дуже швидкої і повноводної річкою. Зображення: NASA / JPL-Caltech / ASU / MSS

На знімках марсохода видно вигнуті шари, які були сформовані потужним потоком води. Детальні знімки Mastcam-Z показують русло річки, яке може звиватися як змія по поверхні або утворювати невеликі острівці наносів, звані піщаними мілинами.

Якщо дивитися з Землі, вигнуті шари здаються розташованими рядами, які розходяться по ландшафту. Це можуть бути залишки берегів річки, які з часом зрушили, або залишки піщаних мілин, що утворилися в руслі річки. У минулому вони, швидше за все, були набагато вище. Дослідники вважають, що протягом довгих років вони піддавалися ерозії вітром і були зменшені до нинішніх розмірів.

Високі осадові шари, складені один на одного, які, як вважають вчені, служать ще одним свідченням існування в минулому глибокої і швидкої річки. Зображення: NASA / JPL-Caltech / ASU / MSS

На іншій панорамі марсохід показав невелику ділянку цієї звивистої області. Це ізольований пагорб з осадовими шарами, які згинаються вгору, деякі з яких досягають висоти 20 м. Це аномально високо для земних річок, але все ж дослідники вважають, що і ця структура могла сформуватися під дією бурхливого річкового потоку.

#Марсохід #Perseverance #знайшов #сліди #потужної #річки #на #Красній #планеті

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар