Механічна нанохірургія допомагає при раку мозку

Uncategorized

Вчені з Дитячого госпіталю в Торонто очолили дослідження нанохірургії раку мозку. У важких випадках у дітей гліобластома неоперабельна і не піддається хіміотерапії. В цьому випадку лікарі запропонували впроваджувати в клітини пухлини нанотрубки і приводити їх в рух магнітним полем. Тоді нанотрубка механічно розбиває ракову клітку. Досліди на культурі ракових клітин дали багатообіцяючі результати.

Нанохірургія націлюється на ракові клітини зсередини пухлини, обходячи здорові тканини. The Hospital for Sick Children (SickKids) за допомогою програми Midjourney.

Вчені з Дитячого госпіталю Торонто і Університету Торонто об’єднали зусилля для розробки нового методу лікування раку мозку. Вони назвали метод «механічною нанохірургією». Він працює навіть при агресивних, хіміорезистентних видах раку.

Гліобластома (GBM) є найбільш поширеним і агресивним раком головного мозку. Незважаючи на різні існуючі варіанти лікування, включаючи хірургію, радіотерапію і хіміотерапію, середня тривалість життя пацієнтів становить всього близько 15 місяців.

Нині стандарт лікування пацієнтів з гліобластомою включає хіміотерапію з використанням препарату темозоломід (TMZ), який збільшує тривалість життя пацієнта приблизно на два місяці в порівнянні з пацієнтами, які отримують тільки радіотерапію. Однак клітини гліобластоми виробляють стійкість до TMZ, що знижує його ефективність і збільшує ймовірність рецидиву пухлини.

У новому дослідженні, вчені для лікування хіміорезистентної гліобластоми застосували нанотрубки під керуванням магнітного поля.

«Механічна нанохірургія являє собою “троянського коня”, який дозволяє знищувати пухлинні клітини зсередини», — каже Кси Хуанг, провідний автор роботи.

«Троянський кінь» в раковій клітині

Нанотрубки в раковій клітці під дією магнітного поля https://www.science.org/doi/10.1126/sciadv.ade5321

Магнітні вуглецеві нанотрубки (mCNT) є різновидом наноматеріалів — це мікроскопічні трубки, виготовлених з вуглецю і заповнені залізом. Нанотрубки намагнічуються при впливі зовнішнього магнітного поля. Вчені покрили mCNTs антитілами, які розпізнають специфічний білок, пов’язаний з пухлинними клітинами гліобластоми. Після введення в пухлину антитіла на нанотрубках знаходять пухлинні клітини, і нанотрубка проникає в клітку.

«Як тільки нанотрубки виявляються всередині пухлинової клітини, ми використовуємо обертове магнітне поле, щоб привести нанотрубки в рух», — пишуть вчені. — «Коливання нанотрубок ушкоджують клітинні структури і викликають загибель пухлинних клітин».

Поки експерименти проходять тільки на культурах ракових клітин і до застосування нового методу ще далеко. Але результати багатообіцяючі.

«Теоретично, змінивши покриття антитіл і перенаправивши нанотрубки в потрібне місце, ми могли б отримати засіб для точного знищення пухлинних клітин і при інших видах раку», — говорить Хуанг.

#Механічна #нанохірургія #допомагає #при #раку #мозку

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар