Мобільні мікрореактори Rolls-Royce зможуть виробляти до 10 МВт енергії

Uncategorized

Британська компанія Rolls-Royce поділилася подробицями про свій мікрореактор наступного покоління, в якому використовуються нові технології з урановим ядром. Мікрореактор має потужність від 1 до 10 МВт і легко транспортується. Компанія бачить чотири основні сфери застосування своєї розробки: оборона, енергопостачання віддалених населених пунктів, живлення промислових об’єктів і забезпечення енергією космічних апаратів. Мікрореактори також можуть стати вирішенням проблеми енергопостачання центрів обробки даних для штучного інтелекту.

Компанія Rolls-Royce розмістила огляд нового мікрореактора на своєму сайті. У ньому підкреслюється, що, хоча мікрореактори і малі модульні реактори (SMR) належать до ядерних технологій і входять до “ядерного портфеля” Rolls-Royce, вони призначені для різних завдань.

Мікрореактори Rolls-Royce здатні виробляти електроенергію потужністю від 1 до 10 МВт. За рахунок своєї компактності ці установки стануть мобільним джерелом живлення. Система може бути розміщена всього в кількох транспортних контейнерах і, по суті, являє собою пересувний сучасний ядерний енергоблок. Компанія-розробник порівнює цей генератор з малими модульними реакторами, які виробляють потужність до 0,5 ГВт, але вимагають стаціонарного майданчика розміром близько двох футбольних полів.

Rolls-Royce зазначає, що мікрореактор запропонує високу питому потужність. Це означає, що він може надійно, гнучко та екологічно стійко забезпечувати широкий спектр експлуатаційних вимог, постачаючи електроенергію та тепло відповідно до потреб.

Головна перевага мікрореактора – масштабованість. Його можна легко транспортувати залізницею, морем і навіть запустити в космос. Завдяки цьому він стає універсальним і надійним джерелом енергії для найрізноманітніших застосувань. Крім того, в ньому буде застосовуватися безпечне паливо. Уранові стрижні в активній зоні реактора оточені кількома захисними шарами, що дає змогу витримувати навіть найекстремальніші умови експлуатації та перевезення, гарантуючи високий рівень безпеки всього пристрою.

Rolls-Royce бачить чотири варіанти застосування нових мікрореакторів: оборона, енергопостачання віддалених населених пунктів, живлення промислових об’єктів у віддалених районах і забезпечення енергією космічних апаратів. Кожна з цих сфер застосування може стати революційною для цивілізації, вважає компанія.

Ще розробка може стати в пригоді центрам обробки даних для штучного інтелекту, які споживатимуть колосальну кількість енергії. Виробникам напівпровідників, таким як TSMC і Intel, потрібні величезні обсяги електроенергії та води для охолодження обладнання. Однак з появою систем мікрореакторів і їхнім масовим впровадженням ця проблема може піти в минуле.

#Мобільні #мікрореактори #RollsRoyce #зможуть #виробляти #до #МВт #енергії

Source link

Оцініть статтю