На директорів SVB подали до суду за шахрайство — деталі

Лайфхаки

Акціонери подали до суду на генерального та фінансового директорів банку Silicon Valley Bank (SVB) за шахрайство

SVB

SVB Фото: bloombergtv.mn

Як повідомляє Reuters, у понеділок акціонери Silicon Valley Bank подали позов проти двох топ-менеджерів каліфорнійської штаб-квартири банку за приховування того, що зростання відсоткових ставок зробить банк вразливим до нинішньої кризи.

Позов проти двох відповідачів, головного виконавчого директора Грега Бекера та фінансового директора Деніела Бека, було подано до федерального суду в Сан-Хосе, Каліфорнія.

Активи Silicon Valley Bank до банкрутства оцінювалися у $209 млрд, а депозити — у $175,4 млрд, що робить справу «найбільшим банкрутством банку в США з часів фінансової кризи Великої депресії 2008 року».

Так, SVB спочатку оголосив про збиток у розмірі $1,75 млрд і планував залучити додатковий капітал, почавши продавати акції. Але відбувся потужний сплеск зняття депозитів і американські регулятори прийняли рішення закрити банк і продати його майно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Upd. Нацбанк відкликає банківську ліцензію та ліквідовує АТ АЙБОКС БАНК, а компанія Лео потрапила під санкції

Вчора, 13 березня, стало відомо, що HSBC придбав Silicon Valley Bank UK за 1 фунт стерлінгів в рамках рятівної угоди, підтвердженої в заяві Казначейства Великобританії.

Нагадаємо, що крім SVB, про суттєве падіння вартості акцій повідомили й деякі інші потужні банки, такі як Bank of America, Citibank, JPMorgan Chase та Wells Fargo.

Його крах ще раз підтверджує занепокоєння, яке раніше висловлювали урядові установи щодо ризиків для галузей, пов’язаних з криптовалютами. Ряд банків, таких як Silvergate Bank і Signature Bank, також отримали розпорядження про закриття на тлі занепокоєння щодо «зараження» інших кредиторів, які обслуговують заможних клієнтів, включаючи стартапи, технологічні та венчурні компанії, а також регіональні центральні банки.

У позові, поданому в понеділок, акціонери на чолі з Чандрою Ваніпентою заявили, що SVB, який базується в Санта-Кларі, штат Каліфорнія, повинен був розкрити інформацію про те, як зростання процентних ставок підірве його бізнес-модель.

Позов вимагає відшкодування невизначених збитків інвесторам SVB за період з 16 червня 2021 року по 10 березня 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Стейблкоїн USD Coin (USDC) втратив прив’язку до долара США: Що відбувається

АМКУ видав дозвіл на купівлю контрольного пакету акцій БТА Банку: подробиці

Суд призупинив банкрутство компанії колишніх власників ПриватБанку, яка заборгувала 2,6 млрд гривень

Prompt
#На #директорів #SVB #подали #до #суду #за #шахрайство #деталі

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар