На Марсі знайшли підземне радіоактивне море

Лайфхаки

Вчені переосмислили зібрані дані про структуру Марса і дійшли висновку, що ядро планети «омиває» радіоактивний океан розплавленої породи

Марс

Марс. Фото: freepik.com

Ще у 2021 році науковці використовували роботизований зонд InSight для вивчення внутрішніх частин Червоної планети. Космічний корабель зафіксував велику кількість землетрусів, що допомогло скласти уявлення про пластівчасту природу марсіанського підземного світу.

На підставі даних InSight вчені заявили, що кора і мантія Марсу дивними не виявились. А от ядро було занадто великим і не дуже щільним для такої малої планети. Деякі дослідники засумнівались в правдивості цих вимірів.

Однак як повідомляє The New York Times, дві різних групи вчених ще раз детально вивчили інформацію InSight і з’ясували, що їх колеги дещо упустили і ядро насправді маленьке.

Читайте також: Вчені визначили, що Марс був «планетою річок»

Під поверхнею Марса виявили океан розплавленої породи глибиною від 90 до 125 миль, що зробило базове ядро більшим, ніж є насправді. Саме тому початкові оцінки були помилковими. Глибоке море магми знаходиться в постійно розплавленому стані та насичене радіоактивними елементами.

«Такого немає на нашій планеті. Це відкриття вимагає переосмислення знань про еволюцію Червоної планети», – зазначив геофізик зі Швейцарії Амір Хан.

Раніше дослідники стверджували, що ядро Марса має радіус близько 1140 миль, що дозволяло припустити невисоку його щільність. Однак тепер встановлено, що радіус рідкого ядра становить близько 1000 миль і воно багате залізом з меншою кількістю легших елементів.

Нагадаємо, британські науковці розробили біопокриття з додаванням надзвичайно живучих бактерій. В майбутньому це може допомогти виробляти кисень на Марсі та покращити ситуацію на Землі

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:

Учені дослідили причини землетрусів на Марсі

Марс колонізують: розроблено план

NASA оприлюднило фото блакитного заходу сонця з Марсу

Prompt
#На #Марсі #знайшли #підземне #радіоактивне #море

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар