Нацбанк розширив можливості страховиків, пом’якшивши обмеження

Лайфхаки

Національний банк України розширив можливості страхових компаній. Це стосується сплати страхових платежів за договорами перестрахування, які укладені з перестраховиками-нерезидентами. Також були уточнені вимоги для здійснення подібних операцій

НБУ

НБУ Фото: bank.gov.ua

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Так, із 14 лютого страховики, страхові та перестрахові брокери матимуть змогу здійснювати платежі за відповідними договорами без обмежень за датою укладання таких договорів за виконання низки умов», — йдеться в матеріалі.

Щоб спростити процедуру здійснення платежів з перерахування за кордон НБУ створив Перелік страховиків та встановив порядок ухвалення рішення щодо включення/виключення страховика з відповідного переліку. Також були переглянуті підстави для залишення звернення без розгляду.

Щоб включити страховика до Переліку треба надіслати відповідне звернення до Нацбанку. Цей Перелік буде формуватись регулятором та оприлюднюватиметься на сторінках офіційного інтернет-представництва у розділі «Нагляд за ринком небанківських фінансових послуг».

Нагадаємо, що НБУ назвав фактор, який впливає на зростання інфляції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення економіки, інфляція, вимоги до банків та прогнози — звіт НБУ

Слід зазначити, що тепер також скасовується необхідність надання страховиками обслуговуючому банку індивідуального рішення Нацбанку щодо дозволу на проведення валютних операцій за укладеними з перестраховиками-нерезидентами договорами перестрахування.

Включити страховика до Переліку можна, якщо дотримані наступні вимоги:

  • до страховика не застосовувались (протягом останнього року до дати подання звернення) заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінмоніторингу (письмове застереження не рахується), у сфері реалізації спеціальних економічних та інших санкцій;
  • страховик відповідає вимогам щодо прозорості структури власності, дотримання нормативів платоспроможності, достатності капіталу та ризиковості операцій. Це ж стосується вимог відносно ділової репутації страховика, його власників істотної участі та керівного складу.

«Крім того, рейтинг фінансової надійності (стійкості) перестраховика-нерезидента, з яким здійснюється операція перестрахування, має відповідати рівню не нижче ніж “A3” (Moody’s Investors Service), “A-” (Standard & Poor’s), “A-” (Fitch Ratings), “A-” (A.M. Best)», — зазначає пресслужба Нацбанку.

Відповідні зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 10 лютого 2023 року № 7 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18», що набирає чинності з 14 лютого 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Статистика прибутків та збитків у банківському секторі від НБУ: хто в лідерах

Частка непрацюючих кредитів (NPL) становить 38% – НБУ

Прес-служба НБУ оголосила про співпрацю з Clearstream

Prompt
#Нацбанк #розширив #можливості #страховиків #помякшивши #обмеження

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар