Надмалі закручені магнітні вихори виявлені в матеріалі з заліза, германію і телуру

Uncategorized

Вчені виявили, що в надтонкому матеріалі можуть співіснувати два види магнітних полів.

Дослідники з Аргоннської національної лабораторії (англ. Argonne National Laboratory) і Національної лабораторії сильного магнітного поля (MagLab) виявили дивовижні властивості магнітного матеріалу з заліза, германію і телуру. Двомірний феромагнетик має форму тонкого листа товщиною до 10 атомів. Дослідження опубліковано в Advanced Materials.

Вчені виявили, що в надтонкому матеріалі можуть співіснувати два види магнітних полів. Фізики називають їх меронами і скірміонами (англ. merons, skyrmions). Вони схожі на мініатюрні завихрюючи шторми, які засівають плоский ландшафт феромагнетика, але розрізняються за розміром і поведінкою.

«І скірміони, і мерони дуже стабільні, тому що, подібно міцно зав’язаним вузлам, їх важко розплутати, — пояснює Луїс Балікас, який одночасно працює в MagLab і Університеті штату Флорида. — Ця стабільність поряд з магнітними властивостями робить їх привабливими в якості носіїв інформації».

Автори нового дослідження вперше спостерігали обидві магнітні текстури в тонкій плівці одночасно при низькій температурі, від – 173,333 °C до – 103,8 ° C. Крім того, мерони зберігалися до кімнатної температури, що важливо для їх використання в практичних пристроях. У минулому, їх спостерігали тільки при набагато більш низьких температурах в різних матеріалах.

Команда вчених виконала додаткову магнітну і іншу візуалізацію в Аргоннському центрі нанорозмірних матеріалів. «Необхідно набагато більше фундаментальних досліджень, щоб повністю зрозуміти поведінку скірміонів і меронів в різних умовах і те, як їх використовувати для кодування інформації. Існує безліч, здавалося б, фантастичних схем. Ми не можемо передбачити майбутнє, але цілком ймовірно, що одну або кілька з них реалізують в майбутньому», — пояснюють вчені.

#Надмалі #закручені #магнітні #вихори #виявлені #матеріалі #заліза #германію #телуру

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар